Grąžinti pirkinį, nuo kurio bėga pardavėjas

image

Žmonės perka svajonę. Nes nori gyventi gražiau. Bet ta svajonė ne jų. Ji jiems parduota. O kai nusiperki svetimą svajonę,  atrodo, kad ją reikia slėpti giliau tarsi savo gėdą.

Svetimą svajonę  privalu grąžinti ir atsiimti savo pinigusNedelsiant. Tik praregėjus.

Dabar bandau grąžinti vieną svetimą svajonę, kurią labai pagyvenusi ponia nusipirko gerai pavalgiusi spalio mėnesį, po eilinės sočios gaminių prezentacijos. Ne pirmas kartas, kaip pasirodo, tiesiog nepastebėdavom anksčiau. Kartą būčiau dovanų gavusi kažkokio keisto pločio tikros vilnos antklodę, matyt panašiu būdu įgytą. Atsisakiau.

Patarimas Nr1: jei jaučiate kad tėvus ar kitus giminaičius gali užklupti pinigais neišmatuojamas materialus meilės išraiškos priepuolis, pasikalbėkite su jais iš anksto apie jums vertingas dovanas ir pirkimą ne parduotuvėse. Sutaupysite jeims pinigų iš negausite nereikalingų dovanų.

 laiko juosta:

2014-10-08 nupirkta super-turbo-lėtaeigė sulčiaspaudė iš UAB BAUER INT, po dviejų dienų tai pastebėta ir tada garsiai pasipiktinta pirkinio beprasmybe. Prisakyta padėti saugiai, nieko nejudinti, nenaudoti, popieriukų nekliudyti. Tik apsaugine juosta neaptveriu puses kambario.

2014-10-13 prasideda galų ieškojimas ir gelbėjimo plano kūrimas. Nepatikėsit –pusantro tūkstančio litų galima susigrąžinti.Verta pasistengti. Pirmas skambutis pardavėjai, kuri savo nerealiai ištobulintais gebėjimais pardavė tą prekę. Atvežė, surašė popierius, paėmė pinigus.

Dialogas skamba maždaug taip:

– Sveiki, ponia Aldona, aną savaitę viena garbaus amžiaus ponia nusipirko sulčiaspaudę. Kalbu jos įgaliota (prisistatau papsakodama apie kraujo ryšį – nors koks kieno reikalas…) Noriu paklaust, kokios yra prekės grąžinimo taisyklės jūsų įmonėje. Ką pirmiausia turiu padaryt?

– Taisyklės surašytos sutartyje, ten paskaitykit.

– Būtinai paskaitysiu, tik bėda ta, kad nenoriu gaišti laiko ir važiuot 150 km,  kad paskaityciau tą sutartį. (Paploninu balsą ir išsilieju žodžiais kaip dirbtiniu medumi – pačiai šleikštoka ) Juk jus tiek daug parduodat prekių, tai turbūt galit man greit ir trumpai pasakyt? Nemanau, kad esu  tokia išskirtinė ir vienintelė, kuri kažkuo nepatenkinta. Ponia Aldona, gelbėkit.

– Dabar sutarties neturiu, bet parašykit SMS savo el.paštą, atsiųsiu nuska(-e)nuotą rytoj.

Oh, puiku, pajudėjo akmenukas nuo širdies. Tik dienos iliuzija.

———————————-

Bauer firmos verslo principai.  Citata iš jų interneto puslapio:

Mūsų mintys ir veikla ilgalaikiai!
Mes investuojame į savo darbuotojų ir pardavimų partnerių ateitį, nes ilgalaikis mąstymas ir veikla apsimoka.

———————————-

 Gal geriau jie investuotų į laimingus klientus, labiau apsimokėtų. Bet ne man juos mokyti, kas yra ilgalaikiai santykiai, o kas tik vienos nakties nuotykis….Net ir versle.

2014-10-14  Kaip reikėjo tikėtis, jokios sutarties nesulaukiu, nuvažiavusi į nuskaltimo vietą už 150 km pamatau visą tą dievišką svajonę užimančią pusę virtuvės stalo ir papildomas niekam nereikalingas dovanėles. Sutarties nerandu. Ką gi. Yra sąskaita faktūra, tai taip pat pardavimo-pirkimo sutartis.

2014-10-15 Skambinu inteneto puslapyje nurodytais kontaktais. Atsiliepia merginos vienodais balsais. Arba ta pati mergina. Taktinė klaida, kuriso nekartokit – klauskit su kuo kalbat – vardas, pavardė, pareigos. Į kai kuriuos klausimus atsakyti nesugeba, bet šiokią tokią informaciją išpešu. Parašyti laisvos formos prašymą, aprašyti kas, kada, kur, kaip, ar prekė išpakuota, ar naudota, kiek kartų naudota ir kaip. Aišku, nenaudota, tai lengviau. Ir atsiųsti prašymą elektroniniu paštu. Atsakymą gausiu per 7 dienas.

2014-10-16 Rašau ir siunčiu elektroniniu paštu, kaip pirkėjos atstovė. dar vienas savanorytės žygdarbis – atstovauti.

2014-10-17 Jokio atsakymo. Net atsakymo, kad gavo.

2014-10-18 Svarbu, kad veikia senasis gerasis paštas. Einu, siunčiu. Registruoju. Saugau čekiuką.

2014-10-20. Prašymas pristatytas, ačiū http://www.post.lt, pasitikrinau. Dar nepraėjo 14 dienų.

2014-10-24 Mandagiai palaukiu ne vieną dieną ir skambinu. Nieko naujo, ES direktyva, kuria paremta mano pretenzija, yra tiesiog atradimas telefono pricesei. Jaučiuosi verslo konsultantė :) Iš merginos, kilnojančios ragelius sužinau, kad visais reikalais užsiima pavaduotoja, kuri išvykusi į užsienį. Anoks čia pasiteisinimas, kad įmonėj reikalai stoja, nes pavaduotojos nėra. Lazdijų gyventojai turbūt kas vakarą važiuoja vakarienei ko nors nusipirkt į Lenkiją, o tai big deal, dėl to karvės nemelžtos nebūna. Na, Bauer klientai turbūt jau gerokai numežti, tad gali pakentėt. Kenčiu. Iki 29 d. Kol grįš.

2014-10-30 Skambinu  į kontorą, varganas pokalbis. Jungia perjungia su sekretore. Įtampa auga. Gaunu pavaduotojos telefoną. Skambinu. Norisi paklausti, kodėl ji taip ilgam išvažiuoja semtis patirties ir palieka savo nelaimingus klientus. Neatsako. Metu ta užsiėmimą, mano gyvenimas kiti dalykai verčiasi kūliais ir reikia pasistengt išsaugot sveiką galvą ir blaivų protą.

2014-11-03 Skambinu kelis kartus.

2014-11-05 SkambinuPavaduotoja Rasa perskambina. Paiteirauja pavardės, turi visus duomenis, popierius ir rytoj man perskambins.

2014-11-05 ir 06 Skambinu priminti pažadų. Nekelia.

———————————-

Bauer firma taip sako apie save.  Citata iš jų interneto puslapio: Mes kuriame ir tiesiogiai platiname gaminius, kurie padeda padaryti gyvenimą lengvesnį, malonesnį ir sveikesnį.

———————————-

Po velnių, mano gyvenimas tikrai tapo malonesnis ir lengvesnis, kai ta sulčiaspaudės dėžė užima vietą, o aš kasdien dalį dienos skiriu mintims apie BAUER. Neslėpsiu – bent jau 12 kartų norėjau nuvažiuot ir palikt jiems tai, ką noriu grąžinti. Ir buvau pasiruošusi sėdėti, kol išmes, sukelti kokią dramatišką sceną. Tokiam atvejui turiu kepurę, anst kurios išsiuvinėta  DRAMA QUEEN. Suprantu, kad galiu pinigų taip neatgauti. Ginkluojuosi. Kantrybe.

———————————-

Bauer firma taip sako apie save.  Citata iš jų interneto puslapio: Universalinių ir specializuotų parduotuvių karštligiškas skubėjimas ir anonimiškumas lieka nuošalyje – tiesioginis pardavimas yra už artimą kontaktą su klientu, pasireiškiantį individualaus konsultavimo forma.

———————————-

Labai norėjau individualaus konsultavimo. Labai. Radau kitą vietą, kuri konsultuoja – Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Ir internetu, ir asmeniškai. Pakalbu telefonu, paskaitau interneto puslapyje ir susikaupiu rašto darbams.

2014-11-11  užpildau prašymą, kopijuoju dokumentus ir siunčiu registruotu laišku.

2014-11-12 gaunu patvirtinimą elektroniniu paštu, kad dokumentai tarnyboje gauti ir bus pradėtas aiškinimosi procesas.

Apie tai bus kitas tekstas.

Dabar praktiškoji dalis:

Dėmesio – kalbame  tiesiogiai vartotojams parduodamų prekių ir paslaugų pardavimo sutartis. Jei kam patinka numeriukai –  2011 m. spalio 25 d. buvo priimta Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2011/83/ES. Tam reikėjo harmonizuoti, aranžuoti, taisyti ir dailinti Lietuvos įstatymus, taigi Lietuvoje tai veikia nuo 2014-06-13, kai įsigaliojo Civilinio kodekso ir Vartotojų teisių apsaugos įstatymo pakeitimai. Beje, ta direktyva galioja jau porą metų kitur Europoje, tad jei kartais kur nors Graikoje ar Ispanijoje prie baseino besidegindami nusipirktumėte kokią sulčiaspaudę ar avyvuogių kauliukų šalinimo agregatą, per keturiolika dienų galit nutraukt sutartį.

Direktyvos esmė trumpai, kaip ją aiškina Europos vartotojų centras: 

Šia vartotojų teisių direktyva reglamentuojamos tiesiogiai vartotojams parduodamų prekių ir paslaugų pardavimo sutartys. Direktyvą privalu taikyti visoms pardavimo sutartims ir nesvarbu, kaip prekė ar paslauga buvo parduota – parduotuvėje, nuotoliniu ar išnešiojamosios prekybos būdu.

Naujosiose visoje ES galiojančiose taisyklėse numatyta, kad per 14 dienų terminą  vartotojas gali nenurodydamas priežasties ir nepatirdamas išlaidų (išskyrus prekės siuntimo atgal pardavėjui išlaidas, jeigu nesusitarta kitaip), atsisakyti nuotolinės sutarties ir ne prekybos patalpose sudarytos sutarties. 

Čia dar geras –

Jeigu informacija apie teisę atsisakyti sutarties vartotojui nepateikiama, laikotarpis, per kurį galima atsisakyti sutarties, ilginamas iki 12 mėnesių. Taip pat įtvirtinama, kad vartotojui įgyvendinus teisę atsisakyti sutarties, verslininkas ne vėliau kaip per 14 dienų nuo sutarties atsisakymo turi grąžinti vartotojui visas jo sumokėtas sumas.

Dėl kokio nors Europoje patirto vartotojų teisių pažeidimo, kurio nepavyko taikiai išspręsti su pardavėju, galima kreiptis į Europos vartotojų centrą. Taigi ten gausite nemokamos informacijos ir konsultacijų. Lietuviškai.

Bet jei pardavėjas – Lietuvoje registruota įmonė, teks bendrauti su Vartotojų teisių apsaugos tarnyba. Kol kas man bendravimas patiko. Tiklabai norėčiau pamatyti BAUER pavaduotoją Rasą. Tiek jai skambinau, tiek beldžiausi, turbūt norėčiau ir autografo nuo   Nepagaunamosios Rasos.

Dar keli patarimai.

Patarimas Nr.2. Jei pirmojo pokalbo metu pardavėjo atstovas negali kaip “Tėve mūsų“ išberti grąžinimo sąlygų, bus problemų. Vadinasi, jie neturi taisyklių ir visokeriopai stengsis tempt laiką. Gal pirkėjui greičiau nusibos, nei jiems.

Patarimas Nr.3. Jei kas nors reklamuodamasis sako “grąžinsime pinigus per 30 dienų“  – jie turi sistemą. Jei nenorite rizikuoti, grąžinkite per 14 dienų.

Patarimas Nr.4. Yra daiktų, kurių pagal įstatymą negalima grąžinti. nebet pardavėjas bus geranoriškas. Visada verta pasikonsultuoti – šiek tiek info čia.

Patarimas Nr.5. Būkit kanceliarinės žiurkės. Bent laikinai. Net labai meniškosm natūroms verta kaupti popieriukus, viską registruoti, net įrašinėti telefono pokalbius – išmaniųjų laikais tai paprasta. Prireiks. Bent jau popieriukų.

Patarimas Nr.6. Pirkdami mes turim turim ir teisių, ir pareigų. Viena be kito negalioja.

Patarimas Nr.7. Daiktai labai pagražina buitį. Įspūdžiai praturtina mus. Jūsų teisė rinktis, kam norit leist pinigus.

 

Pirmoji istorijos dalis. Romantiškoji-lyriškoji. Apie svajones.

Antroji istorijos dalis. Pasiutusioji-papiktintoji. Apie kirvį.

KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: