Nekasdieniškos Valentino dovanos

Tik vieną kartą buvo tikra Valentino diena. Na gal du kartus. Ar tris. Nepamenu. Labiausiai pamenu, kai išėjusi ryte į kiemą pamačiau nuvalytą savo mašiną. Šiandien ir ryt jos valyti nereikia, tai skaičiuojant pagal globalinio atšilimo tempus, anas puikusis Valentinas (nepamenu net kuris) labai seniai paslapčia mojavo sniego šepečiu.

IMG_8738

Dabar kur pažiūrėsi visi pasiruošę valentinintis. Vitrinose Gedimino prospekte manekenai imituoja nepatogų sexą, raudona spalva liejasi kaip per tarybinius paradus, širdelės, balionai ir visi kiti panašūs reikalai. O kai mes universitete per anglų kalbos pamokas skaitėm apie šitą šventę, tai matyt klaidingai supratom, kad jos esmė – totalus slaptumas. Kad nežinotų tas, kam tu tą prisipažinimą meilėje išpažįsti, kad spėliotų, kad būtų toks visai aklas ir kurčias prisipažinimas meilėje. Taip daug smagiau, ane? Staiga paaiškėja, kad yra gerbėjų minios. Na, papildomi du ar trys. Cool! Moterims slaptų ir viešų gerbėjų gausa visada tik į naudą, į grožį, į plonumą.

Ot, sakysit, man pavydas ima? Kad kažkas gaus raudonus  apatinius, kuriuos reikės keisti, nes vieną galą veržia, o kitam gale iš jų virsta; kad kvepalai, aišku geri, bet ne tie – ir dėl kvapo, ir dėl kainos;  antrankius su rožiniais kailiukais irgi kartą per gyvenimą galima gauti, bet va nėra kam tų vaikų palikti ir ta stebuklinga šventė bus tokia pati – šeimos aplinkoje su kotletais ir įprastame guolyje… priverstinė tokia. Išspausta per sukąstus dantis. Prisižiūrėjau šiandien parduotuvėje vyrų su gvazdikais, rožėmis ir tulpėmis… Nabagai tokie, pasimetę, nerangūs, neradę savęs toje gyvenimo šventėje. Aplinka spaudžia, reklamos skatina, mylimoji tikisi – ką jam daryt, neišlaiko spaudimo, perka gėlių. Ateis namo, padovanos jas, gal užsitarnaus kokio kūniško malonumo didesnę dozę, šokį palei spintą arba aplink radiatorių.

Aišku, ilgieji romantiški savaitgaliai už miesto, už šalies, pasivaikščiojimai prie jūros – šaltos ar šiltos; vaikai atiduoti bobutėms arba anūkai nukratyti nuo sprando – toks pabėgimas dviese į save ir savo prisiminimus bet kokiame amžiuje yra gražus.

Kaip ir dovanos. Tikros, intymios – ties patys kvepalai, tik tie, kurie…, šilko drabužiai (ai, nesvarbu, net ar viršutiniai, ar apatiniai) ar patalynė, na ir kitos smulkios, didelės, nematerialios ar materialios,  apgalvotos dovanos, kurias dovanoja vyrai iš didžiosios raidės savo moterims iš didžiosios M. Nes jie patys to nori. Ir kada nori. O ne todėl, kad taip reikia. Ir dabar čia ta diena X.

Proto aistros kunkuliuoja. Aš irgi noriu nekasdieniškos dienos ir tokių pat nekasdieniškų dovanų. Apatinių nereikia, savo skoniu neabejoju, su kvepalais sunku įtikti, kailinių sezonas baigiasi. Kas rytą kavą geriu lovoje. Šampaną irgi, nepriklausmai nuo paros meto. Net dažniau nei reikėtų. Gėlės namuose žydi visais sezonais. Keliauju ten, kur noriu su tuo, kuo noriu. Ko dar norėt? Kad taip kitaip, nebanaliai…Nekasdieniškai. Užduotis ne iš lengviausių :)

Užsisvajojau…Apie kažką, kas atsitinka retai arba beveik niekada. Kai tradiciškai gersiu kavą lovoje, norėčiau, kad mano mašina būtų nuplauta, išsiurbta ir kvepianti. Kad namus sutvarkytų kokia nors Freken Bok arba tas pats Valentinas, kad suneštų dėžes į rūsį, kad pagamintų valgyt ir išplautų indus bei nuvalytų batus. Gali dar pažadėti nupirkti kokius 3% knygų mugės. Na gerai, gerai, galiu vairuoti ir pati.

Labiausiai norėčiau kokio nors paslaptingo gerbėjo prisipažinimo meilėje. Žygiais, o ne žodžiais.

O likusias dėžes į rūsį nusinešiu pati. Ne šiandien, tai rytoj.

2016. 02.14.

Viskas taip pat – nuostabus sekmadienio rytas:  geriu kavą lovoje,  gėlės žydi, visa diena prieš akis!

O ką jūs galvojat?

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.