Nakvynė Barselonoje neprofesionalios keliautojos žvilgsniu

Daug lietuvių dabar gyvena Katalonijos sostinėje, ir su jais, žinoma, susitikti smagu. Manau, kad įsikūrę pietuose prie jūros jie staiga  pastebėjo, kiek daug turi draugų…. Ir kiek jų norėtų aplankyti…Suprantu, turbūt pati taip daryčiau, ir turbūt taip pat gyvendama Barsoje nors kiek užsiimčiau apartamentų ar kambarių nuoma atvykstantiems pažįstamiems.

Jie tokie jau kitokie, atsipūtę, jei patars iš jų viską sužinosi, pamatysi, gausi patarimų,

Tiems, kas ruošiasi į Barseloną, juo labiau, kad neseniai pabarstė nebrangių bilietų pigiomis vadinamos avialinijos. Jei į Barseloną pirmyn atgal už 80 EUR – tai neregėta piguva…  bet paskui prasideda…

KUR APSIGYVENTI? 

Barselonoje turbūt kiekvienoje laiptinėje yra nuomojamas butas ar bent kambarys. AirBnB ir Booking.com galima rasti visokiausių variantų. Tik ieškot reikia. O kas nemoka, tegul prašo tų, kas moka. Bet yra dalykų, kuriuos turi rinktis pats keliautojas – ko jis ten važiuoja, ką nori pamatyt ir su kuo važiuoja…

Kambarys bute Barselonoje

Dažniausiai tai pigiausias variantas. Nukrenta kelionė iš dangaus, per porą dienų nori rasti pigiai ir gerai, o taip nebūna, vien jau todėl, kad keliauji viena. Dviese – dalintum iš dviejų nakvynės kainą, o dabar… Akis užkliuvo už pasiūlymo apsigyventi Barselonoje pas panelę Clara, bet kai pradėjau skaityti jos namų taisykles, supratau, kad labiau noriu studentiškai praleisti porą naktų – tų kandeliabrų ir paauksuotų unitazų man visai nereikia. Greitai išsirenkau gyventi pas gėjų porelę toje Eixample rajono vietoje, kur kaskart išejusi iš buto sutikdavau daug romantiškai nusteikusių vyrų porų. Senovišku liftu pakyli į penktą aukštą, atidarai milžiniškas duris ir atsiduri ilgame ilgame bute aukštomis lubomis. Visiškai uždaras vienas šeimininkų miegamasis, kiti du miegamieji nuomojami; studija, TV kambariu ir stogo terasa bei virtuve naudojasi visi gyventojai.

IMG_2372

IMG_2431

Kambariukas  nedidelis, lova ne itin patogi, nors dvigulė, romantiškoms naktims ji visai netiktų. Langas yra, tačiau jis atveria keistą vaizdą – tai tarsi kažkokia šachta, specialiai projektuota namo konstrukcijoje. Dangų matai galvą pakėlusi, bet erdvės pojūčio – jokio. Tai įprasta Barselonoje, ne vienuose, net prabangiuose – kainos prasme – apartamentuose buvo kambarių, kurių langai net neatsidarė, o jei atsidarė, jie  žiūrėjo į sieną, esančią už  poros metrų.

IMG_2425

Svarbu:

Vietą gyventi reikia rinktis šalia metro bei autrobusų A2 drožiančių link oro uosto ir atgal į miesto centrą, Iki miesto centro – pagrindinių atrakcijų – turi būti pakeliamas atstumas pėsčiomis.Ir jei mėgsti pareit pagulėt siestos, ieškokis apartamentų, mielas drauge. ramybės nuomojamame bute nebus. Ir į tualetą vaikščios gerokai daugiau žmonių nei esi įpratęs girdėti…

Kai gyveni kambariuke bute su šeimininkais, paprastai yra daugybė namų taisyklių – apie jas gerai sužinoti iš anksto: kada gali grįžti, ar gali pasikviesti svečių (paprastai – negalima) ir pan. Bet jei atvažiuoji mėgautis miestu, tai grįžusi paryčiais krenti ant nepatogiausios pasaulyje lovos pamiegoti kelias valandas  ir atsibudus kuo greičiau skubi vėl išeiti, kad vėl įžengusi į milijoninį miestą būtum nešama srovės nežinia kur ir nežinia kodėl.

Apartamentai Barselonoje

Čia jau paprasta, kai atvažiuosi, sutiks, atiduos raktus ir visa erdvė su wifi bus tavo.  Tik jei atskrisi kokiu vėlyvu pigiu reisu, gali ruošt iškart 20 EUR papildomai už vėlyvą raktų padavimą. Užsakant reik skaityt įdėmiai…. Jei pasiseks atvažiuot į Barseloną vasario mėnesį, o vasaris bus kaip šiemet, gali būti šaltoka. Lauke irgi. Ir namuose. Šildymo ten kartais nėra, o kondicionavimo sistemos, kurios gelbėtų karštą vasaros dieną vėsų orą pūsdamos, kažkaip sunkiai alsuoja šiltu oru. Bent mums kartą nepasisekė, teko kalenti dantimis :) Na, visas gėris, kad vyno yra daug ir visokio, ir galima rasti, kaip ir kuo kuo šildytis.

Kai rinksitės apartamentus, ar kambarius, žiūrėkit, ar yra vonios nuotraukų, ypač AirBnB puslapyje. Joks stebuklas, kad dujų kolonėlė kažkodėl sugenda arba jau yra sugedusi ir greit nesusiremontoja pati, o praustis po šaltu vandeniu nesinori. Jei nuotraukose atrodo, kad vonios kambarys ir tualetas yra seniai remontuoti, tai gali būt visokių problemų. Ir iš WC nebūtinai bėgs vanduo. Nei cava, nei vynas nebėgs irgi. Pilsi su kibirėliu vandenį iš krano ir keiksi gyvenimą. Man buvo tik smulkių problemų, kibirėliais neteko naudotis, bet labiau patyrę keliautojai pasakojo ir apie didesnes problemas, ir šeimininkų pietietiško išpindėjimo pavyzdžius. Italija – ne išimtis.

Pats svarbiausias dalykas – vieta, kur gyveni. Na, o paskui – vonia. Dar svarbu, kad gyventum tiek dienų, kad nereikėtų papildomai mokėti cleaning fee – paprastai jie visada tą valymo paslaugą prideda on top. Kad nebūtų per pigu.

Kai pasiutusių merginų kompanija išvažiuoja kartu pasimėgauti gyvenimu, apartamentai yra gėris. Gyvendama apartamentuose turi daugiau laisvės – ne todėl, kad niekas tavęs nekontroliuoja, o todėl, kad gali ilgai sėdėti balkone, sriūbčioti atvėsintą cava, užkąsti krevetėmis ar jūrų šukutėmis beigi grėbliukais (kurių kartu su laukų ir jūrų gerybėmis nusipirkai la Boqueria ar kuriame kito rajono turgelyje baigiantis darbo valandoms), pūsti dūmus į kosmosą ir ilgai filosofuoti apie amžinas ir neišsprendžiamas vyrų ir moterų santykių problemas. Tie, kas važiuoja su vaikais, kurie nori valgyti fritkių ir dešrelių bei yra dideli siestos mėgėjai, žino – apartamentai daug patogiau nei viešbutis. Vien jau dėl to, kad ten yra gerokai daugiau vietos. Beje, ir susipykurioms draugėms gerai, kai nereikia dalintis viena viešbučio lova.

 

Viešbučiai

Jei pačiam centre – nedideli, pobrangiai, bet užtat per 10 minučių paryčiais pėsčiomis nueisi iki Plaça de Catalunya į A2, kuris su wi-fi per psuvalandį nubogins į oro uostą, kad išskristum žudančiai ankstyvu Ryanair reisu namo. ei gyvensi La Rambloj,  pro balkoną stebėsi demonstracijas arba susimojuosi su M Monro is Erotikos muziejaus. Jei viešbutis bus vos už penkių minučių į kairę ar dešinę nuo pagrindinės turistų gatvės, kainos švelnės ir švelnės…


Kiti viešbučiai, toliau turistų srautų, toliau nuo Gotikinio kvartalo, nuo El Raval, bet arčiau jūros ar prie ar ney už av. Diagonal – nauji, modernūs, su stogo terasom, jacuzzi, baseinais, vaizdais į jūrą ir apžvalgos aikštelėm. Nepaprastas gėris. Ypač vasarą. Gali sėdėt ant stogo ir degintis. O tik kokią vienuoliktą vakaro išdrįsti išeit į gyvenimą. Ir iki ryto.  Spalio mėnesį lauko baseinuose ant stogo irgi ramiai galima naudytis, ypač jei nuotaika tam tinkama.

Barcelo Raval – graži išimtis, jis El Raval rajone, aukštas,  per brangus, modernus, su baseinu ant stogo, tinka plonoms modernioms porelėms, neturinčioms aukščio baimės, bet vos 7 minutės iki La Rambla ir dvi minutės iki Vagių gatvės su visomis prostitutėmis.

Relax, ten saugu! ir įdomu. Nuostabi 360 laipsnių apžvalgos aikštelė ant stogo prieinama visiems.

IMG_7221

Jei iš tolo pamatysit neoninem spalvom žibantį suploto cilindro formos viešbutį kad ir vidury nakties ramiai eikite per holą iki lifto ir pakilkite  pažiūrėti į Barseloną iš viršaus. Iš visų pusių. Dieną, tiesa, daugiau matyti. Ir gražiau.

Barceloneta –  it kokia tipiška Ispanijos kurorto kopija. Jei ten gyvenčiau, nesijausčiau, kad esu Barselonoje. Bet yra kam patinka. Vasarą paryčiais šmaukšt į jūrą – smagumėlis. Ypač grįžtant po naktinio tūso.IMG_7361IMG_7417Uoste jachtos, raumeningi vaikinai su lentomis šokantys į jūrą, bangos. Negyvenau tam rajone nė karto,  nos kiekvieną kartą atvažiavusi stengiuosi apsistoti vis kitur, kad galėčiau labiau pažinti miestą. Rajoną po rajono.  Kol kas nykiausia buvo prie Sagrada Familia. Užkampis.Atrodo, kad gyvenimas kunkuliuoja kažkur toli, o tu net negirdi tos gyvenimo šventės aidų…

Av. Diagonal, kuri kerta Barseloną nuo jūros iki kito miesto galo įstrižai  irgi pilna viešbučių, tik čia daugiau verslo biurų ir viešbučiuose kostiumuotų gyventojų,  bet jie irgi žmonės, jiems irgi norisi smagiai leisti vakarus ir naktis, jei jau dienas jei leidžia verslo susitikimuose ir biuruose.

IMG_2786

IMG_2928

IMG_2923

 

Novotel Barcelona City – sporto salė, atviras baseinas su vaizdu į jūrą, jacuzzi ant stogo, metro šalia, kasdien matėm Kataro avalinijų stiurdesių ir pilotų ne darbo metu….

Vešbučiuose gerai, čia beveik viskas veikia, o jei neveikia, yra, kas taiso. Puiki vieta verslo nakvynėms.Lengviau  privažiuoti, nėra erzinančios turistų minios, mažiau kišenvagių nei centre. Bet gyvenant tokioje vietoje iki kunkuliuojančio Barselonos gyvenimo gana toli, tačiau jei kojos trypia, širdis trokšta romantikos, o užpakalį spardo nuotykių noras ir iš ten galima įsisukti į gyvenimo sūkurį.


Kitą kartą temos suaugusiems:

  • apie viešbutį Barselonoje, kuris tinkamas dviratininkams ir diskretiškiems kelių valandų meilės susitikimams,

– kuris viešbutis deklaruoja, jog yra #heterosexualfriendly, bet tradicinės griežtosios orientacijos vyrui būtų jame nelabai jauku, o moterys jaustųsi puikiai…

 

 

KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: