Ryškiai raudona vyro žvilgsniu

 

Delfis kadaise rašė sąrašą patarimų, kaip būti patrauklesniems. Reikia būti linksmiems, apsuptiems draugų, įsigyti šunį, dažniau šypsotis, būti dėmesingiems, klausytis geros muzikos, užsiimti ekstremaliomis sporto šakomis ir gyventi aukštą statusą rodančioje vietoje (ne, ir tai dar kol kas ne), susitikinėti su mielu žmogumi ir dėvėti raudonos spalvos drabužius… Ar tikrai?

17267306448_1be46e0e8b_o

 

Pasirodo, Ročesterio universiteto tyrėjai išsiaiškino, kad vyrams labiau patinka raudonus drabužius vilkinčios moterys. Tyrimo metu 30-iai vyrų rodė juodai ir baltai vilkinčių moterų, kurios stovėjo raudoname, baltame, pilkame, žaliame ar melsvame fone, nuotraukų. Pasirodo, vyrams labiausiai patiko raudoname fone stovinčios moterys, jos jiems atrodė seksualesnės (ah štai kas – seksas kaip visada). Mokslininkai šiek tiek nustebo, kad vyrai, paklausti, kas juos sužavėjo, negalėjo pasakyti konkrečiai, tik keli  prisiminė  raudoną foną. Mokslininkai padarė išvadą, kad kad raudoną  jie rinkosi pasąmoningai…

Atsitinka taip, kad  vyrai sąmoningai perskaito mano įrašus, kartais net (!) pakomentuoja ir tik išskirtiniais atvejais atsako. Reaguoja į raudoną spalvą…Raštu.

Čia tas išskirtinis atvejis – vyriškas žvilgsnis į  vieną raudoną tašką minioje.

–––––––––––

Autorius: 7K5X
 RYŠKIAI RAUDONA

Stiprios moterys sako, kad ryškiai raudona rankinė atbaido durnius. O ryškiai raudonas lūpdažis paslepia neplautus plaukus. Ryški, ekstravagantiška dama greitai pastebima pilkoje minioje.

Visų pirma – kitų pilkų moterų. Jos lyg nužvelgia tą ryškiąją ir susimurma tarpusavyje. Aš pats niekada nebuvau tarp tų pilkų ir murmančių, neįsivaizduoju kokie tai būna žodžiai. Bet turbūt po tais žodžiais slepiasi baimė, priešiškumas, panieka, o gal ir kažkur giliai, neišlendantis į paviršių – silpnumas ir pavydas. Supratimas, kad niekada tokia stipria ir ryškia neišdrįstum tapti, todėl verta pateisinti savo pilkumą visų ryškių spalvų panieka.

Išties manęs jos nedomina. Tos pilkosios. Dabar apie raudonąją.

Žinoma, tai pastebima spalva. Lyg užrašas ant kaktos – “pastebėk mane, štai aš tokia visa ryški“.  O gal tai  tik žinutė pilkosioms, visai nenorint nieko pasakyti vyriškai lyčiai? Bet juk jos – pilkoji masė – ne tas kontingentas, kuris vertas ryškiosios dėmesio. Taip, tai turbūt žinutė vyrams.

Kokiems?

Vyrai nors ir paprasti, bet, matyt, ryškiosios damos vertinimo kriterijais, jų yra ne vienas porūšis.

Užimtieji

Tai tie, kurių galvose sukasi varžtai, ūkis ir sena priprasta pati. Jų iššūkiai tiesmukai paprasti, jie į aplinką žiūri pro vamzdį. Tunelinis matymas apskritai atmeta visus objektus, kurie tiesiogiai nesusiję su jų ūkine veikla. Kitos moterys – nebent žmonos aplinkos draugės. Bet jos net ne moterys. Neišreikštos lyties judantys objektai, su kuriais galima pasidalinti kiauras dienas smegenis kamuojančiais praktiniais-ūkiniais klausimais. Arba išsipasakoti, kad jos išklausytų ir palinksėtų galvomis. Kartais vyrams juk reikia pasijusti gudriems. Kitiems turbūt smagu sužinoti, ką išmanai apie neužlūžtančias laistymo žarnas ir trisdešimt tris plytų rišimo būdus. Ne, šitie užimtieji ūkininkai neskiria raudonos spalvos. Nebent kai ieško mėgstamo kryžminio atsuktuvo raudona rankena.

Žiūrovai

O taip, raudoną jie pastebi. Ir gan greitai. Jų akys nepavargstančiu žvilgsniu skenuoja aplinką – tai dar vienas  tunelinio matymo tipas, kai matai ryškius judančius objektus ir lyg radaras juos fiksuoji. Regėjimas ypač paaštrėja, kai gyvenimo moteris yra virtusi kasdienybės furija. Люблю когда муж рядом. Рядом, сказала, рядом! Su šeimininke ar be jos, šie ištikimi padarai  šunišku žvilgsniu ir nutįsusia seile seka raudoną spalvą. Net galvą pasukdami. Jie apskritai myli visą aplinkinį pasaulį. Akimis. Pamyli visas ryškesnes. Pabaigia ant tų, kurių grožis neišsitelpa iškirptėje. Глазами трахнул, носом кончил. Kiek genijų paleista vėjais… ar kanalizacijos vamzdžiais.. Bet jie ištikimi. Juk neištikimybė nesutampa su jų vertybėmis. O žiūrėti galima – nedidelė saldi nuodėmė. Na, bet jeigu visai visai, niekad niekad niekas niekas nesužinotų… Hmmm.. Gerai pagalvojus tada gal net ir ne nuodėmė. Juk niekas nežino. Bet ne, kam ta rizika – stebėt saugiau. Ir jokios baimės, kad nepavyks. Rankos savos, patikimos, visada pavyksta.

 

17267306448_1be46e0e8b_x

Lošėjai

Neršia po vieną ir būriais. Tyrimai rodo, kad tai viena iš drugių vystymosi fazių. Nei tai lėliukė, nei tai lerva. Drąsūs, neseniai išsiritę, bet dar per daug aktyvūs, kad sulervėti. Turi panašių požymių su tranais, pagrindinis skirtumas – kad nesiekia rezultato. Bet procesas juos labai jaudina. Ypač  jautrūs ryškioms spalvoms, bet per ryški gali paversti “žiūrovu“, priklausomai nuo pasitikėjimo lygio savo magiškomis galiomis ir skaudžios asmeninės patirties. Ryškiajai damai tai greitas maistas, cementinė masė, o gal net kimberlitas. Geologai sako, tai medžiaga – deimantų pranašas, bet šiaip pilka uoliena.

Romantikai.

Nykstantis  paukštis vakarykščių cepelinų spalvos padangėje. Ryški spalva juos traukia grynai estetiniais sumetimais. Ne, mūsų ryškioji dama laisvalaikiu nedirba pozuotoja. Vaizduojamasis menas nėra jos pašaukimas. Bet kokie ryškumo sutapimai su estetika yra grynas atsitiktinumas. Tačiau dama santūriai įvertina romantikų žvilgsnius. Nepasukdama galvos.

Grynuoliai.

Drąsūs, stiprūs, vikrūs. Išsilavinę, apsiskaitę, kultūringi, šmaikštūs, žavūs. Vyriški. Suprantantys, išklausantys, besirūpinantys. Turtingi, ryžtingi, pasportavę. Praktiškai neturintys ydų, nebent tai, kad yra beveik idealūs. Tai deimantų grynuoliai. Tarsi išsvajotas krantas  ryškios damos horizonte. Kartais ilgesingas šios damos žvilgsnis primena jūrininko akis, nukreiptas į horizontą. Budėk, nes neduokdie praplauks ir nepastebėsi. Budėk, žmonės šneka, kad tokių yra. Legenda gyva.
Grįžusi namo ji nusimeta ryškųjį apdarą. Darbinis kostiumas pakabinamas kitai dienai. Kitai žvilgsnių rinkimo dienai. Svetimi žvilgsniai nešildo, gal todėl vakare  ji įsisupa į šiltą, jaukų mamos rankų darbo megztinį. Jau tysant lovoje perverčiami ryškių moterų pilni žurnalai, sudėliojami akcentai kostiumo patobulinimui. Damos anksti eina ilsėtis, rytoj ir vėl bus diena. Bereikšmių šaltų ir svilinančių žvilgsnių diena.

–––––––––––

 

Kai perskaičiau šitą klasifikaciją, pabandžiau sudėlioti pažįstamus vyrus į  pasiūlytas lentynas. Liko vienintelis klausimas:  kaip ufonautai žiūri į ryškiai raudoną?

KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: