Pamąstymai po kovo 8

Nežinau ar tiesa, nors neva yra rašytiniai šaltiniai, kad dar antikinės Graikijos laikais  buvo diena, kai moterys reikalaudavo ypatingo (įdomu, kuri čia ta diena buvo, a ?) savo vyrų dėmesio. Ech tie graikai, jie visada buvo tingūs, ne tik dabar EU, nes anais laikais tą dieną jie karus nutraukdavo, kad tik kariai galėtų būti su savo moterimis…

Nemanau, kad reikia kažin kokių  ataskaitų praėjusios moterų dienos proga. Nei skaičiuot kiek sveikinimų nuo senų simpatijų, bendradarbių, slaptų dūsautojų,  brolių, tėvų ir sūnų bei policininkų, kiek vienetų tulpių pamerkta, nereikia nei  dėti pliuso prie iškilmingos vakarienės ar nesuskaičiuotų šampano taurių ta proga. Moterys linksminosi kaip galėjo – šventė savarankiškų, nepriklausomų, normalių, tikrų moterų dieną. Kaip pavadinsi šventę, tokia ji ir bus. Nepriklausomai nuo to, ar buvai pasveikinta.

Gėlių pristatymas veikia tą dieną puikiai. Šiandien ryte kalbuosi su draugėm. Viena sako, oi man tas, pameni – žvejys – paskambino, tarptautinis draugas vaizdeliu iš interneto pasveikino,  kita – oi, man tas iš žemuogių pievelės paskambino, trečia buvo pasimatyme su prancūzų aristokratu prabangiai pavakarieniauti, o leitmotyvas –   “o tas, svarbiausias  – nepaskambino. Ką man galvot?“.

Nežinau, ką galvot ir ką jie galvoja. Kodėl vyrai sveikina, bet gal svarbiau, kodėl nesveikina?

Svarstom. Dėl to, kad:

  • Tai visų moterų diena ir keistas tas visų moterų sveikinimas  pagal lyties požymį. O savai moteriai reikia asmeniškumo, – svarstom mes, merginos. Gerai, gal ir taip,  gėlių tos savos moterys gauna ištisus metus be jokios progos arba gaus kovo 11, nors vasario 16-oji neseniai buvo.
  • Tarybinis reliktas tai. Oi, o  mes tokie netarybiniai ir deklaruojam, kad tokie ypatingi nepriklausomybės beveik signatarai, ir siaurai mąstantys,  ir grėsmes nepriklausomybei įžvelgiam visur. Jų valia, sakom mes.
  • Baisoka, kaip moteris į tai sureaguos? Skambutis dar nieko, o gėlės gali atsidurt šiukšlių dėžėj? Na, bet per telefoną tikrai neįkąs, ko bijoti? Baikštūs tie vyrai, kompleksuoti. Bet tie, kurie bijo, vis tiek skambina ir pradeda sveikinimo kalbas nuo tos reakcijos aptarimo.
  • Tas Valentinas buvo neseniai , tokia privati šventė, ką vėl reikia dėmesio? O mums kada dėmesys? Mielieji, jums dėmesys tada, kai jūs parodysit tą dėmesį. Iškart po to. Gausiai.
  • Kaip pasveikint, ką sakyt? Trizniuoja, maigosi, trypčioja, –  neskamba ta moters diena nors tu ką. Ir neskambina. Fantazijos net nereikia – sakai “su švente, su pavasariu, su tulpių diena“ ir viskas!

Kodėl sveikina – labai lengva suprasti. Skambina ir sveikina

  • Koleges, nes  jei jų nepasveikins, gali būt drožiamas buhalterijoje kaskart atėjęs su pavėluota sąskaita. Ir dar primins, koks yra kelmas ištisus metus. Iki kitos progos, kol pasitaisys gėlėmis.
  • Jie tiesiog yra taip įpratę. Taip auginti. Taip užaugę. Taip reikia.
  • Sveikina, nes moka ir nori rodyt dėmesį. Ir paskambins vaikystės draugei, kuri laimingai ištekėjus, ir tulpe pradžiugins kolegę, kuri  jau seniai našlauja ir kalba tik apie anūkus. O tai big deal!
  • Sveikina, nes jiems patiems smagu. Ir dar vyriškai paprasta,  kad gali nudžiuginti be ypatingo galvos sukimo: data aiški, gėlių rūšis šventei irgi, tereikia tik spalvą išsirinkt ir truputį kišenę pakratyt.
  • Skambina ir sveikina, nes tai visai nekalta proga priminti apie savo egzistavimą. nepaskambinsi šiaip, jei neskambinai ilgą laiką, o čia prisidengi proga ir pirmyn su viltimi, kad …o gal…

Nežinau, kodėl nepaskambino ar kitokiu būdu nepasveikino  mano draugių tie, iš ko jos labiausiai laukė skambučio?  Turbūt nei jos, nei aš nesužinosiu. Tik anie vyrai patys turi atsakymą. Gal pamiršo? Pasitaiko.

Vakar draugei skambino sūnus.“Mamyt,  sveikinu su švente, linkiu tau visko, kas geriausia. Aš ir taip visada linkiu tau visko, kas geriausia. O svarbiausia, kad moterys turi lygias teises su vyrais ir gali daryt, ką nori“.

Puikus sveikinimas, iš esmės. Gal jis ir yra atsakymas, kodėl kai kurie vyrai purtosi šitos dienos – nėra džiaugsmo dėl šventės, kuri primena, kad moterys gali daryt ką nori…Kaip ir vyrai. Pavyzdžiui, nesveikinti :)

P.S. Turbūt gausiu vyrišką komentarą: “Vyrai paprasti, jie taip giliai nekapsto“.

Gėlių pristatymas

KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: