Kai sprogsta tyla sutikus savo ex

Kadaise jau rašiau apie moteris, kurios sutinka savo buvusiuosius: vyrus, mylimuosius, aistros ar tik sekso objektus. Jos neretai ciniškos ir racionalios. Jos reaguoja priklausomai nuo dabarties situacijos. Jei jos laimingos – gali žvelgti atsainiai ir nerūpestingai; jei vis dar jaučiasi paliktos ir nelaimingos po daugelio metų – kanda žvilgsniu ir vertina skaudžiai; laikosi abejingai iš visų jėgų, kad paskui garsiai šnirpšdamos paslapčia nuverktų visą prabangų makiažą;  jei prisimena santykius su malonumu – jaukiai šnekasi;  jei vis dar jaučia virpesius visam kūne – akmenėja ir bando rasti saugių temų pokalbiui įsikibdamos visa moteriška jėga į vyno taurę, kad tik paslėptų nekontroliuojamą rankų  virpėjimą :) Dėkui dievui, kitų virpėjimų plika akim nesimato.Vyrai reaguoja kitaip. Įvairiai.  Apsimeta abejingais arba tokie yra. Kartais jie tyli. Kartais jie kalba. Kartais verkia. Kartais nervingai geria ir rūko cigaretę po cigaretės. Kasmet per gimtadienius siunčia gėlių, kad primintų apie save nors akimirkai ir pasiguostų, kad juos prisimena. Plakasi vienatvės botagais iki kraujo bemiegėmis  naktimis, taškosi po laikinus ir užsimiršimą vos akimirkai teikiančius santykius kai tik akyse suboluoja buvusiosios paveikslas.

 

 

Nėra taisyklių. Požeminio smūgio jėga, sukelianti žemės drebėjimą, moksliškai pamatuojama Richterio skale. Kokią skalę galima pritaikyti matuoti tai jėgai, kuri iš vidaus smogia žmogui?

– Kartu mes gyvenom kelis metus, – pasakoja man pusamžis bičiulis apie savo moterį, su kuria gyveno po skyrybų. Santykiai buvo puikūs, gerai sutarėm, šiek tiek erzino jos šuo, o pykdavomės tik per jos PMS. O išsiskyrėm, nes ji manęs nebetraukė kaip moteris.  Kam gyventi kartu, tik dėl to, kad ekonomiškai patogu, jei seksas atsitinka kartą per du mėnesius?  Po dešimties metų prasilenkėm prekybos centre – pasisveikinau ir tiek. Gerai atrodė.  Aš irgi. Turbūt. Net nekilo mintis sustoti ir pasikalbėti. Kitų savo meilužių nematau, nesutinku, nors ir nenorėčiau. Viskas baigta ir padėtas taškas.

– O tu buvai nelaimingai įsimylėjęs? – klausiu atsargiai.

– Ne.

– O laimingai?

– Taip.

– Kaip tai baigėsi?

– Skyrybomis…

Bejausmis tas mano bičiulis? Ne, tikrai ne, kačiuką išgelbės, bobutę per kelią perves,  bet iš gyvenimo patirčių megztais metaliniais šarvais apsitaisęs jausmų reikalaujančiuose santykiuose. Visus vyrus dėliot į tą pačią lentyną – nedėkingas ir kvailas užsiėmimas. Jie jausmus turi, tik vieni – rodo, kiti slepia, net nuo savęs.  Šito bičiulio skalėje visos buvusios – ties nuliu, jokio žemės ir kūno drebėjimo.  Kitas bičiulis – visai kitame Richterio skalės gale, jei taip jau matuojam tas žmogiškus drebėjimus sukeliančius nematomus smūgius.
– Mes visada linkę pasiguosti, kad tai ką turime dabar (ko neturime) – yra geriausia. Nes tai ką turėjome prieš tai – buvo blogiau, nei neturėti. Kaip tu sakai – laiminga ištekėjau ir laiminga, kad išsiskyriau. Kai sutinki ex būdama laiminga, kad išsiskyrei… kitokių minčių, nei surašyta tavo bloge ir būt negali.. Jei tu manęs paklaustum, ką aš jaučiu kai sutinku savo ex.. Nežinau, tu savaitgalį buvai per 5 cm nuo manęs, kai aš po ilgo laiko pamačiau jos nuotraukas…. jokių tų 8 dalykų, tik vientisas neperregimas lietus.. šaltas merkiantis sugūžiantis lietus, jokių 8 dalykų.. Vyrai per (pa)prasti.

 

Kiek daug įvairiausių jausmų tarp tų dviejų tolimų skalės stiprumo galų ir dar daugiau skirtingų istorijų. Jei žmones išskyrė atstumas, susitikę jie apsikabina; jei juos išskyrė kiti žmonės – jie apsimeta (o kartais ir yra) laimingi dabar; jei jie niekada iš esmės nebuvo kartu, tada liūdi neįvykusios ateities, kurios gal net ir negalėjo būti. Jei išsiskyrė,  nes negalėjo būti nei atskirai, nei kartu, jie susitikę išgyvena tikras emocijas.

Menininkė  Marina Abramović (performansai – jos sritis, kad būtų aiškiau. Kad būtų dar įdomiau, kokie jie – reikia googlinti) ir jos buvęs mylimasis Ulay. Seniai seniai jie kūrė kartu ir mylėjo vienas kitą, bet dėl tam tikrų priežasčių tai netruko amžinai.  Galima tik numanyti, kokia spalvinga buvo toji buvo meilės istorija, jei atsisveikinimui  vienas su kitu jie pasirinko Didžiąją Kinų sieną – teatrališkas, simboliškas, gražus performansas. Jie susitiko sienos viduryje, apsikabino ir nuėjo į skirtingas puses, kad niekada daugiau nesusitiktų.

Daugiau kaip po trisdešimties metų, 2010-aisiais Marina Abramović Niujorke, MoMA surengė savo tylos performansą  “The Artist Is Present”. Ji 6 dienas per savaitę po 7 valandas  sėdėjo salėje, o kėdėje priešais ją nuolat keitėsi muziejaus lankytojai, kurie dalinosi tylos  minute su menininke. 700 valandų, kaip suskaičiavo tie, kas mėgsta skaičiuoti. Kasdien keitėsi jos suknelės – mėlyna, balta, raudona, keitėsi ir veidai – akmeniniai ir kupini  jausmų, santūrūs  ir   jautrūs. Tylos minutė daug kam buvo sunki – menininkė tyliu žvilgsniu sugebėdavo pravirkdyti visai nepažįstamus žmones.

Dar vienas muziejaus lankytojas prisėdo priešais menininkę. Ir tai buvo kitokia tyla, kitos emocijos.

Tylos sprogimas. Ir kitos ašaros. Emocijos, kurios užburia. Išsiskyrus daugiau nei prieš 30 metų nesitikint kada nors susitikti. Ir susitikti visiems matant. Performanse.

Tikrų jausmų tyla. Tikresnė už tūkstančius žodžių apie susitikimus su savo ex…

 

SaveSaveSaveSaveSaveSave

SaveSave

SaveSave

3 komentarai “Kai sprogsta tyla sutikus savo ex

Pridėti Jūsų

  1. Gal pravers info, kad “The Artist Is Present” truko 736 valandas ir 30 minučių (nuo kovo 14 iki gegužės 31). Ne 6 dienas po 7 valandas. ;)

    Patinka

  2. Ačiū labai, pataisiau, kažkaip man praslydo tekste (matyt nuo daug taisymų), užtat ir neaišku buvo galutiniam variante, kad 6 dienas (per savaitę) ir 7 (valandas per dieną) :)

    Patinka

  3. Atgalinis pranešimas: Apie tylias pabaigas ir vaiduoklius

KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: