Nenori į pasimatymą? Reikia!

 

Ach tos pažintys! Ak tas nedorėlis internetas, kuriame gali rasti visko, ko tau nereikia. Pasislėpę už  kaukių, IP adresų ir svetimų tapatybių susipažįsta moterys ir vyrai, ieškantys gydomųjų, atstatomųjų, užsimiršimo santykių, sekso per pietų pertrauką, trumpalaikių, ilgalaikių, rimtų (bent kartą per savaitę) ryšių, tampa meilužiais, draugais, hobio bičiuliais, draugais su privalumais arba amžinai pasilieka virtualių kontaktų užrašuose ir tokiame pačiame tapatybės neatskleidžiančiame bendravime.

Keistų radinių biuras internete


Netikėtai pažinčių portale sutinki geros pažįstamos vyrą, paskui buvusį kolegą, nelabai pripažintą, bet viešai žinomą menininką,  tos pačios konferencijos dalyvį, kaimyną, su kuriuo kasdien prasilenki ryte. O kai pasikeiti nuotraukomis su eiliniu kandidatu – žagteli. Ech, kaip keista po dešimties metų sutikti savo buvusį kavalierių, kuris jau senstelėjęs, bet  vis  dar su  jauno eržilo atkaklumu trypia kanopomis interneto pažinčių žolynus. Susitikę po dešimties metų (aš vis dar graži, o jis jau plikas…) jaučiamės visai kitaip, nei tada, pirmam pasimatyme, kurį vis dar prisimenu… Kalbame kaip žmonės, kurie turi bendrų paslapčių, tačiau vienam iš dviejų nebesinori ant buvusių pamatų statyti jokios romantiškai-fiziologinės konstrukcijos. Kalbi  apie vaikus, darbus, santykius, keliones, matai tiriantį žvilgsnį ir viską jau žinai iš anksto…

Ech, visai kitoks to pirmojo pasimatymo žavesys…Ir nesvarbu, kiek tau metų ir  koks dabar metų laikas, nesvarbu, ar tavo gyvenime cunamiai ar tylūs atoslūgiai,  tas pasimatymo metu ore tvyrantis pažadas gniaužia kvapą…ir nepalyginamas su niekuo kitu… Tu nežinai, kaip bus. Kiekviena akimirka yra ta, kuri gali pasukti pažintį visai kita  kryptimi.

Susitikimas su beveik nepažįstamu žmogumi iš inteneto džiunglių gali būti svaigus, kai atsitiktinis prisilietimas net nutvilko (ohoho, kas čia darosi – stebisi sugundytas protas),   profesinis – kai jau po kelių minučių abu pradeda pasakotis apie savo fotoaparatus, objektyvus, nardymus ar slidinėjimą bei kitas hobio smulkmenas, pažintinis – kai susipažįsti kokiu nors su italu vyno pirkliu iš senos garbingos giminės ir  kelias valandas trunkančiame pokalbyje sužinai gerokai daugiau (ne tik apie vyną), nei tikėjaisi eidama tik  vakarienės. Būna pasimatymų, kurie paskui išsirutulioja į ilgą draugystę be jokių romantiškų pasekmių. Retai, bet pasitaiko pasimatymų, kurie užburia ilgais pokalbiais arba neskausmingomis pauzėmis, akimis, kurios į tave  žiūri kaip į stebuklą arba rūpestingais ir netikėtai maloniais poelgiais.  Taip būna retai. Kartais atsitinka.

 

Pasimatymo laikas


Tie pirmi pasimatymai būna visokie žvelgiant iš paros perspektyvos:

saugu, bet  neįdomu – išgerti kavos.  Puodelis  nedidelis, išgersi ir gali dingt, jei nepatinka. Jei arbata iš diiiiidelio arbatinio – gali būt sunkiau. Menkos džentelmeno investicijos – ir laiko, ir pinigų. O jei dar reikia pačiai išsirinkti kur…Spėju ir dažniausiai esu teisi: arba jis turi per mažai fantazijos, arba per daug pasimatymų. Kavos puodelio testas paprastai viską išsprendžia: jei be fantazijos, su daug pasimatymų ir dar neįdomus… Tiesa, kavos puodelis gali pavirsti ėjimo per barus maratonu tą patį vakarą ir transformuotis į nuoširdžią ilgametę draugystę po kelių panašių susitikimų.

hipsteriška (ir netikėta) -pusryčiauti. Dėmesio! Jis turi fantazijos, tai jau pliusas. Jei pusryčiai su Mimoza ar Bellini, čia jau kita kategorija, iš patyrusių, na toks tautiškas  dolce vita  variantas. Ir moterys per pusryčius būna šviežios, jaukios, dar neišsiklaidęs miego pėdsakas ant kukliau padažytų blakstienų,  makiažas neplaukia nuo karščio, dienos niekas nesugadino ir jokio streso dėl aprangos – daugiau šansų būti savimi. Rytais sunkiau apsimetinėti, ane?  Kartą mane kvietė pusryčių, eičiau dar kartą. Rekomenduoju visoms.

įtartina ir nesolidu – per pietų pertrauką  (ar iškart po darbo, 17.10 ir  netoli jo darbo). Vėl manyje prabunda įtarioji Zosė, kuri dalinasi patirtim: toks laikas tinka  vedusiems bei kaip nors kitaip įsipareigojusiems vyrams, kurių vakarai suplanuoti ir bet koks šuolis į šoną iš nekintančios gyvenimo rutinos sukels įtarimų. Galima iškart neit.  O vyras, vakare trumpam susitikęs su dama,  po pusvalandžio vis nervingiau  žvilgčiojantis į laikrodį, atsiveikinęs lyg įkirptas subinėn panopstom skutantis link automobilio praranda visus jo paties žodžiais deklaruotus savo privalumus. O ką, ne? Reikia tokio sprinterio kam nors, kuris iš po pado išlindo ir vėl greit atgal varo? Imkit, pilnas internetas tokių, dar saviškį surasit…

prabangu ir elegantiška – vakare. Nebūtinai tai turi būt steikas už savaitės uždarbį, nebūtinai mojotas  Glory bare, nebūtinai pirmas pasimatymas operoje… Tai iš esmės elegantiška ir prabangu skirti laiko pasimatymui…Vadinasi, vakaras gali būti stipresnis nei kavos puodelis, įdomesnis nei  dienos pietūs, ilgesnis nei vakarienė iš trijų patiekalų ir deserto, vyno taurės ir grapos stikliuko… Ir jei tai penktadienio ar šeštadienio vakaras  – skamba daug žadančiai. Pliusas kandidatui į dūsautojus.

Tiesa, jei Kupidonas žiebs taikliai, tai nesvarbu kada susitikai: ryte, per pietus ar vakare, kavos puodelio išgerti ar steiko valgyti.

 

Jokių garantijų!

Kartais pirmas pasimatymas yra ir paskutinis. Ne todėl, kad nesinorėtų antrojo. Pasimatymas  su verslo reikalais į Lietuvą užsukusiu užsieniečiu kaip tik toks variantas – didelė emocijų dozė, nemokama kalbos praktika, malonaus dėmesio lavina, įdomus pašnekesys ir atsisveikinimo bučkis. Jokių iliuzijų ir planų. Tokia greito (ir trumpo) poveikio tabletė apsnūdusiam moteriškumui pažadinti. Dėl sveikatos, kaip sakydavo močiutė netikėtai užklupta pilanti į sriubinį šaukštą konjakėlį iš butelaičio, paslėpto nuo anūkų drabužių spintoje. “Aš atvažiuosiu, kada tu panorėsi“… “Kitą savaitę tau atsiųsiu prabangaus vyno, noriu, kad paragautum“. Norisi dovanas siųsti, prašom, tik siųskit!  ragausim, dėvėsim! Ramiai mes žiūrim į situaciją, iliuzijų nėra, kreivas realybės šypsenas mes jau gerai pažįstam. Komandiruotėse kaip ir lėktuvuose – visi laisvi, kol nenusileidžia ant gimtosios žemės…

Ai, dar būna susitikimų neutraliose teritorijose už šalies ribų, bet čia jau kita tema ir apie kitus dalykus. Egzotikos gal daugiau, vyrai kitokie, jų elgesys kitoks, manieros, kalbos barjeras, kita aplinka. Tokie išvažiuojamieji pirmieji pasimatymai irgi gali būti įdomūs arba nykūs… Bet visur pasiteisina  viena taisyklė – kuo daugiau vilčių turi, tuo blogiau bus. Negi mes visos tokios svajotojos? Ar pasakom tikim iki pensijos ir dar ilgiau?

Anokia paslaptis, ne kiekvienas pirmasis pasimatymas  baigiasi  pažintimi. Kartais pirmuoju pasimatymu ir baigiasi  pažintis. Kavos puodelis išgeriamas per 10 minučių,  paskambina kolegė, kuriai prisakyta paskambinti sutartu laiku,  sucypsi koks nors  atsitiktinis SMS ir dedi į kojas pati sau galvodama – “…bet jis apie save tai per gerai galvoja…“ Arba kai išsikankinusi gerdama kažkokią  subtiliai žalią nekaltų mergelių  per pilnatį kaire ranka  surinktą prabangią arbatą iš didžiulio arbatinuko niekaip negali įsiterpti pasakyti, kad na,“ jau man ta arbata širdį užpylė ir tuoj išryšks per akis. Gal aš jau bent iki tualeto nueisiu? “O gerbėjas kaip iš storo vamzdžio pila  savo gyvenimo nuoskaudas.  Neseksualu. Nevyriška. Nepadoru. Negarbinga. Galima iš tualeto išėjus nebegrįžt pas mergelių arbatos mėgėją…

 

Pridėtinė vertė


Geras pasimatymas yra daugiau nei maistas, vynas, kalbos.  Gali gaut dovanų visą Vilnių nuo Trijų kryžių kalno auštant, kai aukštakulnius jau nešiesi rankose,  jaunų praeivių aplodismentus ir šiek tiek vyno padauginusiais balsais skanduojamą “Kartu, kartu“  antrą valandą  vidury Katedros aikštės,  kelionę prie jūros tik dėl trumpo pasivaikščiojimo. Arba į aerodromą, nes ten yra ką veikti – ne tik žiūrėti, bet ir matyti dangų, debesis, lėktuvus. Yra per mažai vyrų, kurie pasimatymus daro nepamirštamus. Net jei kartais  tai  pirmieji, kuriems lemta tapti priešpaskutiniais.

Kartais pirmas pasimatymas dar tęsiasi it savaitraščio prenumerata – kavos pasimatymais dar kelis mėnesius. O paskui nusibosta – ir kava nebeskani toje pačioje patogioje vietoje, ir pašnekovas nedžiugina, ir kalbos apie tą patį vargina. Tada pasirinkimas vienas – gerti kavas atskirai, nes noras ( jei toks ir buvo)  ją gerti ryte lovoje kartu seniai jau išblėsęs.

Kartais kavą norisi gerti ilgai, paskui pasivaikščioti, paskui gerti vyną ir pilnomis žodžių ar bučinių burnomis atsisveikinti iki kito pasimatymo. Arba susitikus ryto kavos, susitikt dar vyno vakare, nes… yomayo, kaip reikia. Arba pavalgyti vakarienę o paskui pavalgyti vėlyvus pusryčius be jokio nejaukumo jausmo. Kaip kam pasiseka, kaip kam norisi.

 

Trijų pasimatymų taisyklė


Kai kada gyvenimo kortos iškrenta taip, tarsi norėtų  iš tavęs pasišaipyti. Drugeliai suplasnoja visai netikėtai, kojos linksta, nebeveikia jokie gravitacijos dėsniai ir iškart vaikštai 5 cm pakilusi virš šaligatvio. Netikėta, svaigu ir taip gerai, kad atrodo, jog sapnuoji. Kartais stabdai save, kartais nutrūksti.  Jokia mirtina nuodėmė permiegoti su nauju kavalierium per pirmąjį pasimatymą, sakiau dukrai. Taip tiesiog kartais atsitinka. Toks gyvenimas. Bet geriau palaukti.  Dažniausiai praėjus kuriam laikui supranti, kad nebuvo verta. Tik tada dar  nežinojai.

Sako, taip būtų padoru: trys pasimatymai – tada jau seksas ne per anksti, o vietoj ketvirto. Tarsi per tuos tris pasimatymus žmogų gali pažinti…O gal čia koks magiškas skaičius, o gal po trijų jau norėsis tik pasakyt “Sėkmės, brangusis, mums ne pakeliui“.

Pamenu vienas bičiulis sakė labai vyriškai samprotavo: “Ir kam laikytis kažkokių padorumo taisyklių, jei abiems norisi? Tu tik pagalvok, bendrausi, susitikinėsi, leisi laiką, svaigsi, eisi iš proto, o paskui paaiškės, kad lovoje jūs vienas kitam netinkat ir nepatinkat. Gaila laiko!“  Teisybės dėlei reik pasakyt, kad jis su savo moterim kartu jau kone dešimtmetis ir jokių trijų pasimatymų taisyklių nesilaikė…

Gal ir nepadoru seksu pašventinti patį pirmąjį pasimatymą, bet  seksu vainikuoti pasimatymą, kuris dėl to gerokai apvytusio vainiko  tampa paskutiniu?  Geriau tegul seksu prasideda pažintys, o ne juo baigiasi…

Pasimatymų abonementas


Aš nesu iš tų, kurioms labai patinka vaikščioti po pasimatymus. Sunkus darbas. Ypač pirmieji.  Žinau, yra profesionalių šioje srityje, kurioms bent kartą per savaitę – privalu. Ir dar su nuotraukomis FB ar Instagrame, kad visi pavydėtų! Tonusui palaikyti, moteriškumo triumfui, emocinei sveikatai,  linksmybėms for free, visokių reikalingų  hormonų išsiskyrimui ir  flirto praktikai.  Puiki pakaitinė terapija, kai ištisas dienas leidi biure, laisvalaikį – su draugėmis arba su draugais, kurie jau pamiršę nors retsykiais į tave žvilgtelėti kaip į moterį. Na, dar aukštakulnius ir gražesnes sukneles pravėdinti gera proga.  Eiti į pirmą pasimatymą  panašiai kaip eiti sportuoti po ilgesnės pertraukos – sunku susiruošti, o po sporto braukdama prakaitą džiaugiesi, kad nuėjai. Su sportu viskas aišku, nuėjai kartą, nueisi kitą. O čia – jokių garantijų, čia abonemento nenusipirksi. O gal reikėtų? Bent kartą per mėnesį? O jei dar  gydytojas lieptų ir  receptą  išrašytų….Gal tikrai daugiau laimingų arba bent jau besišypsančių moterų būtų aplink?

Tik kur tie vyrai, kurie kviečia ir į kurių kvietimus norėtųsi atsakyti?  Einu paplaukiot ežere, o paskui įlįsiu į pažinčių puslapius. Kažkaip seniai jau buvau pasimatyme, gal reikėtų? Dėl sveikatos ir akcijų pasitikrinimo pažinčių biržoje?

 

P. S.

Dar apie pasimatymus, meilę ir kitus demonus:

Ar tai pasimatymas???

Kasdieniai patarimai dukrai #170

Kasdieniai patarimai dukrai #145

Kasdieniai patarimai dukrai #127

Kasdieniai patarimai dukrai #74

Kasdieniai patarimai dukrai #37

Kasdieniai patarimai dukrai #191

Haroldas, Modė, Žemaitė, nematomo amžiaus moteris ir jaunesni vyrai

Kai sprogsta tyla sutikus savo ex

Kodėl laimingos poros būna neištikimos?

Uostai, mūzos, klinikos ir kiti žmonių vaidmenys

Kol jauna ir kai suaugusi: 29 skirtumai

Apie salas, jausmus ir krevetę

Istorija apie neįvykusią meilę

 

Reklama

1 mintis apie “Nenori į pasimatymą? Reikia!

  1. Atgalinis pranešimas: Apie tylias pabaigas ir vaiduoklius

O ką jūs galvojat?

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.