Mokslas: ištekėti už bendraamžio ir nesipykti

“Aš myliu tave, bet save myliu labiau“ – taip dabar mėgsta sakyti jaunimas ir vyresnieji niekaip to negali suprasti.

“Na, jis toks, perspektyvus – ilgai negyvens“, – prisipažįsta kita kandidatė į nuotakas, o tas 30 metų vyresnis dar labai tvirtai laikosi, po velnių…

“Jei jau toks, tai geriau jokio“- skamba labai įžūliai, savim pasitikinčiai ir egoistiškai.

“Kad ir nelabai gerai, bet gi ne viena/  ne vienas“ – kažkas taip save guodžia kasdien.

Nerimstantys mokslininkai matyt neturi ką veikti ir nuolat daro tyrimus. Sugalvoja temą, paskui klausinėja, skaičiuoja, matuoja, vertina. Paskui gauna šokiruojančius atsakymus arba tokius akivaizdžius, dėl kurių nė tyrimų nereikėjo daryti.

Kažkokio universiteto mokslininkai dvidešimt metų tyrė santuokoje gyvenančių žmonių sveikatą. Laimingi žmonės yra sveikesni. Ar tam reikia tiek metų tyrimų?

Štai vėl visai neseniai mokslininkai paskelbė, kad kad “geriau būti vienam, nei su netinkamu žmogumi“.  “Family Psychology“ žurnale buvo aprašyti tyrimai,  kurie parodė (ačiū Dievui! Gal tik tiems, kam reikia mokslinio pagrindimo visose srityse, bus lengviau priimt sprendimus ), kad geriau būti vienam, nei bloguose santykiuose, nes – oho koks surprizas!!!!-  santykiai labai susiję su mūsų fizine ir psichine sveikata. Ar kam nors, išskyrus mokslininkus, reikėjo tokių įrodymų?

JAV Buffalo  Universiteto mokslininkai dvejus metus (New York, USA) sekė 200 jaunų žmonių, kurie turėjo  rimtų santykių – santuokinių ir tiesiog artimų – gyvenimą.

Dauguma mūsų mano, kad geriau “būti santykiuose“ su kuo nors, net jei nesijaučiame visiškai laimingi su tuo žmogumi, kad tik nebūtume vieniši – sako mokslininkai. Bet paaiškėjo, kad toks požiūris ir tokia situacija turi neigiamų pasekmių mūsų sveikatai.

Išvados prilygsta stebuklui. Net trims.

Stebuklas N.1. Santykiuose, kuriuose vyrauja tarpusavio supratimas, kur retai pykstamasi,  žmonės yra geresnės sveikatos.

Stebuklas Nr.2. Stabilumo trūkumas santykiuose yra tiesiogiai susijęs su depresija, didesniu alkoholio vartojimu ir bendromis sveikatos problemomis.

Stebuklas Nr.3 Mokslinis žurnalas “Psychosomatic Medicine“ rašo, kad tiems, kurie nuolat pykstasi su partneriais  9% padidėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika palyginti su tais, kurie gyvena meilėje ir harmonijoje.

Čia niekis, palyginus su visai kito tyrimo išvada– santuoka naudingesnė vyrams nei moterims – stebukas Nr.4. Moterys tai žinojo visą gyvenimą. Gal išskyrus tas, kurias koks superduperpinigųmaišas ištraukė iš kokio Muchosransko miesto ar Kaukolikų kaimo – joms atrodė, kad jų gaunama nauda didesnė. Žinoma, All Inclusive visada ilgina gyvenimą, jei nepersivalgai ir nepersitempi.

Bet skaitykit toliau ir taip neatrodys. Detalės šokiruoja: jaunesnis sutuoktinės amžius ilgina tik vyrų gyvenimo trukmę, o moterų – ne. Kuo didesnis amžiaus skirtumas tarp sutuoktinių, tuo mažesnė moters gyvenimo trukmė. O aš tyliai džiaugiuosi, kad greitai išsigelbėjau iš gyvenimą trumpinančios santuokos.

Na, regis visada taip buvo – ir prieš 200 metų, ir dabar. Jaunos merginos su nenubučiuota ryto rasa ant lūpų buvo gerai kotiruojamos nuotakų rinkoje bet kuriais laikais. Tik paklausykit: jei sutuoktinė jaunesnė, mirtingumo rizika vyrui sumažėja 11 proc., palyginti su poromis, kuriose abu partneriai yra to paties amžiaus. Turbūt jau pagrįstai galima sakyti, kad visi bunkai ir kiti jo likimo kolegos gali būt traktuojami kaip egoistai, išnaudotojai ir jaunystės eliksyro siurbėjai. Nežinau kaip per kur, bet siurbia. O tos uniforminės merginos, kurios kone vienodo amžiaus, vienodais veidais, figūromis, aprangos stiliumi yra ne kas kita kaip altruistės arba ilgesnio gyvenimo injekcijos tiems prasisiekusiems verslininkams, amžinai jauniems  svajonių jaunikiams. Smerkia visuomenė tas merginas, niekina, iš vyrų šaiposi, o čia tokia smulkiu ar net  vidutiniu verslu kvepianti simbiozė: kai net botokso injekcijos nebūna nemokamos, tai jau jaunystės eliksyras kainuoja ohoho!!! Tos merginos aukoja save – jos kokį sunkų ir kilnų darbą dirba – donorės praktiškai! Žodžiu, norėdami gyventi kuo ilgiau, vyrai turi žvalgytis į savo vaikų klasiokes, o jei vaikai jau po universitetų,  teieško kaip nori, neršia per rugsėjo pirmąją, kai miestas pilnas fuksių. Ir dar viena liūdna žinia moterims – jaunesni už savo žmonas vyrai miršta anksčiau, o moterų gyvenimas irgi trumpėja.

Po tokių netikėtai akivaizdžių ir šokiruojančių mokslininkų išvadų tenka apsispręsti:

  • gyventi su tuo pačiu,  pyktis ir mirti nuo infarkto (abiems tą pačią dieną);
  • gyventi su tuo pačiu,  pyktis ir dažniau siurbčioti alkoholį (papildomos išlaidos);
  • gyventi su kitu laimėje ir meilėje – tik iš kur kitą paimti ir kur šitą padėti?
  • gyventi vienai laimingai ir ilgai, kol nusibos.
  • Moterys vedyboms turi rinktis bendraamžius, nes ir vyresni, ir jaunesni vyrai trumpina jų gyvenimus. HELP!!!

Tai ką daryt, kad bendraamžiai aplink studentes sukasi, o jaunesniam vaikinui gatvėje vis dar norisi mirkteli, likę bendraamžiai jau labai tingūs, bet dar gyvi… Spjaut į viską ir nurimt parsinešus iš prieglaudos katę arba dvi?

Gal kam dabar kyla liūdnų perspekyvų dėl tautosakoje apdainuotos stiklinės vandens senatvėje, kurią kažkas turės paduoti…Bet jaučiu iki to laiko bus galima užsisakyti internetu ne tik vandens stiklinę, bet ir reguliaraus ar paskutinio įpylimo-padavimo paslaugą.

O aš dabar noriu būti mokslininkė. Rašau sąrašą temų, kurioms norėčiau paskirti kelis gyvenimo metus ir gauti išvadas, kurios prilygtų stebuklui. Arba trims. Net keturiems.

Ar vyrams žiūrėjimas į moterų papus/užpakalį pailgina gyvenimą? Ar silikonių papų bei tam tikro užpakalio dydžio/formos/  poveikis žiūrinčiojo sveikatai yra ypatingesnis? Kaip išgelbėti moterų gyvenimus? Kaip juos pailginti?  Kur turi žiūrėti moterys, kad prailgintų savo gyvenimus? Kokį jaunystės eliksyrą gerti ir iš kokio šaltinio?

Galite siūlyti temas, bus man smagiau.

 

Komentarai uždrausti.

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: