Apie sezoninius liūdesius ir mys

Lapkritis, gruodis  – nesmagus metas iki Kalėdų. Tamsu, liūdna. Paskui po Kalėdų reikalai ima tvarkytis, pamažu viskas šviesyn, kai dienos ilgyn. Man, kiek pamenu, būdavo vasario mėnesio krizė. Pasiimdavau savaitę atostogų ir kuisdavausi namuose – tvarkydavau spintas, siūdavau, megzdavau, siuvinėdavau. Tuo metu matyt labiausiai pasiilgdavau jaukumo.

Šiemet išsikalbėjau, kad daug pažįstamų ar artimų žmonių sunkiai ištveria tamsų metų laiką, nors tai bijo vadinti sezonine depresija.

O kaip kitose šalyse – ten, kur dar šalčiau ir tamsiau? Man Švedijoje patinka daugelis dalykų – nuo cinamoninių bandelių, rūšiavimo, saldokų marinuotų agurkų iki lempų ant palangių ir langų be užuolaidų.Dar man Švedijoje patinka mys.

Tai toks žodis, kurio neišeina išversti. Jie sako „Penktadienio mys“, „Savaitgalio mys“… Bet kokios dienos mys. Tai toks jausmas, kai norisi jaukiai ir tingiai pabūti.Tai jausmas kai taip esi.  Po darbo parlėkus namo ne kepti kotletus, valyt dulkes, išplaut tris dozes skalbinių, bet vietoj to uždegt žvakes, užsikaist arbatinį arbatos, pasiimt mėgstamą puoduką, uždegt ar prigesint šviesas ir nepamiršt lempų ant palangių, apsiaut močiutės megztas vilnones kojines, susiraityt po pledu ant sofos ir įsijungti kokį nors romantišką filmą, kurį būtnai reikia pažiūrėti kokį septintą kartą. Ai, dar ko nors skanaus – sausainių ar mandarinų lėkštę netoliese pasidėti. Na, spragsintis židinys, knyga ir katė ar šuo prie kojų pridėtų jaukumo. Kiekvienam savo. Pasidžiaugt savimi vienatvėje ar savimi ir kitais su kompanija. Tai mys.

Mysa’inti galima vienam, su kitu žmogumi ar su kompanija. Su savo antra puse pasigamint kažką skanaus žiūrėti filmą ir paskui sliūkinti miegoti. Galima su draugių kompanija leisti laiką ir kalbėtis iki paryčių. Galima grįžti vienai į tuščius namus, apsivilkti pižamą, valgyt ledus ir žiūrėti serialus kelias valandas. Svarbiausia, kad be jokios sąžinės graužaties ir jokių aštrių emocijų. Būti čia ir dabar, be kaltės jausmo dėl tingulio, kaifuoti nuo tokio laiko ir pasikrauti baterijas. Tas laikas jaukus, išskirtinai malonus, atpalaiduojantis ir suteikianti gerų emocijų. Mys  apibūdina situaciją ir savijautą, o ne tai ką tu darai. Svarbu, kad tau nerealiai gera. 

Aš vis dar labai ryškiai prisimenu vėlyvą gruodžio popietę  atviroje terasoje su vilnonėmis kojinėmis, šiltu chalatu, sniegu, kava ir žvilgsniu į marias. Ir kiekvienam linkiu savo nerealaus  mys.

 

img_5501

 

 

KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: