Valentinas ir jo dovanos

Anądien persikraustymo įkarštyje suradau voką su vaikiškais užrašais. Ir pabyrėjo vaikišku raštu rašyti popierėliai, atvirukai ir įvairių formų pieštos  širdelės. Taip smagu buvo pažiūrėt į ankstyvo mokyklinio amžiaus Valentino švenčių prisiminimus ir prisipažinimus. Dovanos neišliko, tik rašteliai. Mokinukams viskas daug paprasčiau. Jiems bet kokia dovana – dėmesio ženklas, nesvarbu, ar didesnė, ar maža. Jei raudona ar širdelės formos – jau įvykis.

 

Skaičiau tyrimus, kad blogiausios Valentino dienos dovanos yra kiču atsiduodanti bižuterija, pavytusios gėlės, šokoladas iš supermarketo, nupirktas paskutinę minutę. Sakoma, kad labiausiai reikia vengti banalių bet kokių širdies formos daiktų, kad nebūtų per saldu ir ūkio padargų, virtuvės rakandų ir kulinarinių knygų, kad nebūtų per prėska.

Viena mano pažįstama juokaudama sako, kad stengiasi prieš Valentino dieną išsiskirt su kavalieriais, kad tik nereiktų pirkti dovanų. O kitoms – džiaugsmas ta diena.

 

APIE BUITĮ IR NAMUS

Atrodo, kad visi turi puodelių (ne iš saujos arbatas geria), bet juos vis dar dovanoja – sako, tai populiariausia dovana, matyt tada, kai nesugalvoja nieko geriau. Gal ir dėl to, kad puodeliai dūžta.Aš pati  puodelius mėgstu pasidovanoti sau. Na, būna skanių puodelių, tada kava juose kitokia.  Būna tokių romantiškai „įsimylėjusių puodelių“, kurie yra švelniai susiglaudžia šonais vienas prie kito, yra su užrašais apie meilę ir kitus demonus.

Yra tokių (net man patiko – ant kurių kaip ant juodos lentos galima kažką kreida užrašyti – kad tik nepritrūktų fantazijos :) Jei ką, puodelius reikia dovanoti poromis – ir sau, ir antrai pusei. Sako, toks prietaras. Darai kavą ryte ir dūsauji apie savo meilę. Gražu!

IMG_75584

Kas ten sako, kad „šaltos rankos – karšta širdis“? Gal šildyklė sušalusioms rankoms ar kojoms savo brangiausiam? Eini ryte mašinos gramdyt su šilta pūsle pirštinėj. Vaikams smagu tos šildyklės.

Kitas prietaras, kad per skrandį ir iki širdies galima nukeliaut. Netikiu tuo, yra trumpesnių kelių, bet jei kokia prabangią prijuostę tas neApolonas užsirištų, ant prijuostės nuodėmės vertas kūnas su  six-pack’u išpieštas… ir šeimininkauja sau virtuvėje. Moterys, aišku, dievina, kai vyrai gamina valgį, gal, sakau, Valentino diena su tokia prijuoste būtų kasdien? Širdis tabaluojasi, jausmai verda, kaži kaip į darbą susiruošt, kai jis kiaušinienę kepa?  Kai draugės vyras atidatė duris sekmadienio priešpiečių metu su tokia prijuoste – net žagtelėjau ir išsiviepiau iki ausų.

Moterys, aišku, tikisi šventės proga ne puodų rinkinio ar virtuvės kombaino. Net jei ir gautų keptuvę, kurioje galima iškepti širdelės formos kiaušinį, tai ne tam, kad tą dieną jos keptų, o kad joms tokie pusryčiai būtų patiekti, na bent jau kokius triskart per metus.

ŽANRO KLASIKA

Moterų FB grupės mirga klausimais – „Ką dovanosit saviškiui?“ Klausia kitų moterų, tarsi savojo nepažinotų.  Kitos gerai pažįsta ir yra pasiruošusios iš anksto.

 

Vyrai neklausia patarimų. Jie kažką padovanos ir  žinos, ko tikisi dovanų :) O moterims – žanro klasika. Papuošalai. Kvepalai. Kosmetikos priemonės. Grožio procedūros. Nėriniuoti apatiniai. Vakarienė su žvakėmis. Laikrodis. Romantiška išvyka su nakvyne. Austrės ir šampanas. Cepelinai ir alus. Na čia jau fantazijos ir išlaidų klausimas.  Nors apatiniai ir yra tarsi tos dienos hitas moterims, bet vyrams – kitaip, anot apklausų. Beje, kas penkta moteris prisipažino, kad galėtų paleisti dovanotojui kakton gautą anticeliulitinio kremo indelį, o trečdalis vyrų baisiausiai nusiviltų, jei gautų netinkamo dydžio ar kokybės apatinius šventės proga :) Žodžiu flanelinės pižamos ir penkių bokserių pakelis jiems visai ne sexy dovana.

 

HOBIAI

Kalbu it būčiau kokia ekspertė, bet visada koncertas, mėgstamos grupės CD (tai yra tikra dovana, o ne parsipūsta iš interneto mp3), kaip ir knyga yra nereali dovana.  Tik gink dieve, ne apie dietas, sveiką mitybą ir 69 lieknėjimo būdus,  santykių tobulinimą ir apie tai, kaip mandagiai elgtis prie stalo! O jei kinas, teatras ar koncertas? Moterys dažniausiai vyrus tempia ten, kur jie nelabai nori, o jei priešingai? Dar galima kartu nueit į kokią alaus ekskursiją ar vyno pažinimo pamoką, jei abiems įdomu. Aistringiems keliautojams būtų smagu žemėlapyje matyti, kur abu ar po vieną apsilankė – mačiau tokių nutrinamų Europos ir pasaulio žemėlapių.

 

BENDRI ĮSPŪDŽIAI

Man seniai nebesinori materialių dovanų. Tokių, kurios nenaudojamos renka dulkes ir yra tik dėl „grožio“ ant lentynos. Šmaikščios dovanos – super, bet geriausios –  laikas kartu ir bendri įspūdžiai. Nesvarbu, ar tai pasivažinėjimas džipais po purvynus ar jodinėjimas arkliais, ar kelios valandos Snow arenoj ar Liepkalny, ar pusdienis dviese SPA kartu su masažais ir kitais malonumais. O romantiška poros fotosesija? O jei erotiška panelės fotosesija – gal čia būtų jai metų dovana? Nors ir jauki vakarienė dviese su atviru pokalbiu būtų tai, kas atsitinka ne kasdien. O tai jau yra šventė.

 

TIK NE TAI

Šeši iš devynių apklaustųjų blogiausia Valentino dienos dovana pavadino santykių nutraukimą. Pasirodo, to bijo daugiau kaip 48% moterų. Jei jau toks sprendimas priimtas, tai vis tiek geriau tai pasakyti kitą dieną. Kam kitą žmogų žeisti daugiau, nei reikia?

Tai puodukas ar  romantiškas nuotraukų rėmelis? Aš tai už tokias dovanas, kurios viena kitos vertos.

 

P.S. Soriukas, nemaniau, kad imsit manęs klausinėt, kur visa tai nusipirkti. Internete, žinoma. Pagooglinau, pvz. breto.lt

SaveSave

Reklama

O ką jūs galvojat?

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.