Versliukai: gėlių ir vyro nuoma, grynieji be išlaidų ir FB

Kai draugė savo biusthalterį reklamos meno vardan pardavė filmavimo metu, tai sulaukiau replikų, kad tai per menka tema mano tinklaraščio įrašui. Oi, tikrai ne. Toks gyvenimas. Tikras. Nereikia kasdien apie gilius jausmus rašyti.

Žmonių išradingumas ir smulkaus verslo galimybės mane labai pralinksmina. Papasakosiu, kaip žmonės tvarkosi gyvenimą kartais turėdami finansinės naudos, kartais tik smagumo ir gražių dekoracijų. Esmė visų šitų istorijų – atrodyti, o ne būti. Na, dar kartais iš to ir uždirbti finansinių arba moralinių dividendų.

DIENOS GRAŽUOLĖ

Veiksmas prieš kelis metus Gedimino pr., Vilnius.  Stovime su drauge eilėje sumokėti už perkamus drabužėlius.  Prieš mus – TV žvaigždutė, tada spindėjusi dar didesnės žvaigždės pašonėje atnešusi grąžinti kažkokį  drabužį, kurį mes parduotuvėje apžiūrinėjome ant pakabos – pasirodė konceptualus ir stilingas. Viskas legalu – su etikete: nepatiko, netiko,per trumpas, per ilgas, nederėjo prie veido spalvos, akių, alkūnių, batų, per plonų ar per storų kojų, … Tos žvaigždutės pardavėja klausia: „Kas netiko? Juk mačiau jus su juo Delfio nuotraukose iš TV sezono atidarymo (ar uždarymo)?“ Žvaigždutė prigeso:  „Tai.. aš… aš… du… turiu“… Pardavėja grąžino pinigus, sutvarkė popierius ir visą laiką šypsojosi šelmiška šypsena: klientas visada teisus, nors…trina.

Žinoma, galima ir išsinuomoti kokį prabangų apdarą, bet kam išlaidauti?  Dideles žvaigždes rengia reklamos tikslais  (ten tai glamūras-otkutiūras), o mažoms žvaigždutėms reik taupyti….Mes su drauge dar ilgokai svarstėm, kaip ir kur reiks saugiai paslėpt drabužio kainos etiketę, kad renginy atsakingą akimirką ji neišduotų taupaus bandymo gražiai atrodyti.

WANNABE GROŽIO BLOGERĖ

Darbo reikalais teko ne kartą susidurti su tikromis grožio blogerėmis. Pakalbėjus su sėkmingomis tinklaraštininkėmis, nė viena neslėpė, kad pradėjo nuo to, kad norėjo rašyti ir dalintis savo įspūdžiais. Vienos pradėjo nuo už savus pinigus pirkto Nivea kremo, kitos nuo dantų pastos ar Humanoje įsigyto sijono. Pamažu užaugo iki tokio lygio tinklaraštininkių, kurias prekių ženklų atstovai kviečiasi išbandyti naujų produktų, nes jos turi savo balsą, supratimą, žinių, visa tai, kas prekės ženklui yra svarbu ir kas atitinka jo idėją. Jos daro įtaką. Čia aš apie tikras bložio tinklaraštininkes, o dabar apie wannabe. Mergina, vardu Ieva (vardas nepakeistas – specialiai)  iš Žemaitijos miestelio parašė laišką kosmetikos gamintojams į tolimą šalį prašydama atsiųsti jai kosmetikos išbandyti.

Writing to say that I would be grateful to try and write a public review of your products.

Gamintojai persiuntė laišką mums, kad sava kalba galėtume su vietiniais interesantais komunikuoti ir prasidėjo graudžiai juokingas dialogas. Kad tinklaraštininkė dar neturi tinklaraščio, tai vienas dalykas, bet užtat kiek turi ambicijų ir norų… Kalba netaisyta, citatos tikros:

As neprivalau Jums atsiusti savo aprasymu/apzvalgu. Savo tinklarasti as rodau zmonems su kuriais as bendradarbiauju.(…) Zmones, kurie apraso viesai produktus, jie gauna visus pilnus produktus, ne meginelius. Megineliai yra dalinami nemokamai. Jie nera aprasomi….

Wannabe grožio blogerė iš mūsų gavo laišką su mėginukais, kad nebetrukdytų ir turbūt kreipėsi į kitus kosmetikos gamintojus. Kiek tas mėginėlis – viens du ir sunaudojai… Bet vis kažkokia nauda, nors verslas menkas. Bet tinklaraštininkė užtat!

DU GERIAU NEI VIENAS

Patyrusių barakudų vidutinio stambumo verslo modelis: reikia turėti minimum du turtingus globėjus. Esi graži, jauna ir  brangi, bet svarbiausia, kad globėjai būtų dosnūs. Ir ne vietiniai – per daug pavojinga.  Eina ji su globėju #1 ir jis perka prabangių daiktų – kailinukus ar suknią, arba net abu daiktus ir dar šio bei to. Tada laiminga jaunoji globotinė grąžina daiktus ir gauna, kaip mano tėvukas sakydavo, šviežio pinigo. O kam reikalingas globėjas #2? Su juo reikia eiti ten pat ir vėl nusipirkti tuos pačius dalykus. Abu globėjai patenkinti – mergina gražiai aprengta, o mergina laiminga, nes turi ir daiktus, ir pinigų – su ta pačia audine prieš abu gali prezentuotis. Tokia paprasta sistema. Na, dar niekada nereikia prašyti nuolaidų ir nepirkti per išpardavimus. Kam prarasti pinigus?

GRYNIEJI BE BANKOMATO

Kitas smulkaus verslo modelis – labai taupioms ponioms. Jos paprastai nusiperka per daug. Gerokai per daug. Sumoka kortele. Dažniausiai. O paskui grąžina pirkinius. Tiesa, tokiems menkiems finansiniams benefitams reikia daug laiko, nepaprastos meilės apsipirkinėjimui ir Instagram’o, kad parodytum, ką gero turi, nors neturi.  O koks iš to biznis? Tiesiog moki kortele, o atgauni grynus pinigus už grąžintus pirkinius, taigi sutaupai išgryninimo mokestį. Tik tiek. Na, dar kai kurie bankai reikalauja didelių mėnesio apyvartų kredito kortele, kad nereiktų mokėti abonentinio mokesčio. Visi sukasi, kaip gali.

BIČAS IR 101 ROŽĖ INSTAGRAMUI

To pas mus dar nemačiau. UPDATE:  Na ir tempai – vakar vėlai rašiau, o ryte jau atnaujint reikia.. Maskvoj idėja vos prieš porą dienų užgimė ir jau čia! Būtų smagu, jei tik reklamos tikslais :) 

Maskvoje kuo rimčiausiai galima išsinuomoti ne tik 101 rožių puokštę, bet ir bičą (su maike arba kostiumu – derinama iš anksto). Achtung, jaunuolio veido nuotraukose neturi matytis, jis tik kurjeris-dekoracija.

Čia rimtas verslas, ir požiūris rimtas – papildomai dar galima užsisakyti Cartier, Tiffany ar kitų prabangių parduotuvių maišelių bei dėžučių. Už  1000 rublių (€ 16,50) atveš tą bukietą dešimčiai minučių, kad spėtų mergina pasidaryti nuotrauką. O verslo idėją suglvojo maskviečiai atsitiktinai pastebėję, kaip vienam restorane trys merginos fotografavosi su viena ta pačia gėlių puokšte! 

P.S.

Sveikinimai su artėjančia kovo 8-ąja! Gaukite gėlių ne dešimčiai minučių ir ilgalaikio tikro dėmesio!  Ir dar linkiu, kad visų gyvenimas būtų iš tikrųjų toks gražus, koks rodomas FB ar Instagrame. Ne, ne toks gražus, o dar gražesnis!

KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: