Nesiruošiu tinklaraščio paversti nei kulinariniu, nei ūkiniu kokiu nors kitokiu, bet nutariau pasidalinti savo priešvelykiniais smagumais. Žinoma, prieš kelis metus kai tai pirmą dažiau kiaušinius šilku, nesugalvojau to kaip nors pranešti kitiems su viso proceso vaizdu ir instrukcijomis. Anokia čia paslaptis ir stebuklas, pusė Lietuvos taip dažo. Stebuklas, kad niekad nežinai, kaip išeis.
Ne laikas kaklaraiščių ieškoti, kai Velykos ant nosies, bet net ir vieno užteks, jei norėsite pabandyti. Visi skudurynai šilkinių kaklaraiščių kainas pakėlę, taip kad jei jokių akcijų nebus, teks du-tris eurus mokėti. Aš kelis parsivežiau iš Švedijos Emaus labdaros parduotuvės spjaudydamasi, kad teko tris eurus mokėti už vieną. Bet, kaip pasirodė, verta buvo. Labai gražiai nusidažė.
Eksperimentas buvo rizikingas, visai nežinojau, kas išeis filmuojant, kaskart dažant šilku taip pat – netikėtumo momentas yra. Ir jis smagus.
O dabar atsakau į tuos klausimus, kurių norėsite paklausti. Jei yra jų daugiau – rašykit.
1. Ne, ne bet kokie kaklaraiščiai tinka, tik šilkiniai. Etiketės viską pasako apie sudėtį.
2. Žinoma, galima dažyti ir su šilko skiautėmis, jei tik turite iš kur jų gauti.
3. Vynioti kiaušinius reikia į paradinę šilko pusę.
4. Jei norite pataupyti – imkite mažesnius audinio gabaliukus ir sukabinkite medžiagą siūlu – apsiūkite kiaušinį.
5. Baltas audinys tam, kad šilkas labiau prisiglaustų prie kiaušinio. Medvilnė visada gerai. Šį kartą viskozė irgi tiko.
6. Galima dar į sukarpytas pėdkelnes kišti, bet baltas audinys vis tiek reikalingas.
7. Kai kurie kaklaraiščiai atrodo labai gražūs, o rezultatas nekoks. Ne visada galima nuspėti, kaip išeis. Žinoma, bus gražiau nei su lipdukais ir ne taip gražu, kaip su vašku.
8. Du šaukštai acto į vandenį verdant.
9. Virti 15-20-25 min, leisti ataušti, tik tada išvynioti.
10. Spalvingi mano kaspinėliai nudažė vandenį :)
11. Turbūt šilkas su kiaušinių lukštais būtų irgi labai gražu.
KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!