– Pameni, kažkada sakiau, kad noriu vardą pasikeist. Vardai juk nusibosta, – sako draugė paskambinusi tradicinio „vakarinio patikrinimo“. Pamenu, kaip nepamenu, vasarą apie tai diskutavom. Išsirinko tada ji sau tokį itališką, muzikinį…
– Tai jau. Aišku, kad nusibosta. ir deminutyvai nusibosta. Maniškė darželyje dukart vardus keitė. Kažkada norėjo būt trečia Agnė grupėje, o paskui visiems liepė vadint ją Silvija. Ir vadino seneliai. Jai turbut kokie ketveri-penkeri buvo. Kažkokia identiteto krizė. Paskui jos vardą kartais žmonės ilgindavo, norėdavo būti pabrėžtinai mandagūs. Ir vis neteisingai. Tik suerzindavo savo nemandagumu.
– O tau nenusibodo tavo vardas? – toliau kamantinėja mane draugė.
– Tai kad mane skirtingai žmonės vadina. Šeima vienaip, kai kurie draugai – kitaip. Nors…prieš kelis metus dukrai sakiau, kad noriu vardą pasikeist, – sakau draugei ir primenu istoriją, kadaise aprašytą tinklaraštyje.
– Noriu pasikeist savo vardą, – sakau dukrai šiandien.
– Koks tau patiktų?
-Lyja… Gal Sninga galėčiau būt…
– O gal Kruša?
– Va, va. Šiandien kalbėjau su mama. Sveikata ir visi kiti reikalai, linkėjimus tau perdavė, o paskui man sako:„ Aš dabar visus kitaip vadinu. Nusibodo man mano vardas. Sutrumpinau. Visus. Aš dabar Dona, sesuo – Nina, tėvas – Tautas, brolis Juozas – Ozas. Ir jau dvi savaites taip. Ir neleidžiu į save kitaip kreiptis.“ – draugė net žvygauja apie mamos identiteto pokyčius pasakodama.
– Labai gerai tiems Pietų amerikiečiams su septyniais vardais ir dviem pavardėm, jie gali metus vienu vardu, kitus metus – kitu. Arba išsirenka iš septynių tą, kuris gražiausias. Aš tai nežinau, ar atsiliepčiau kitu vardu šaukiama. „Šaukiau tave, o tu manęs neišgirdai…“. Va pavardę norėčiau pasikeist. Arba atgal arba į naują.
– Vadink mane Alegra ir sau susigalvok vardą, – atsisveikindama sako draugė.
Ir dabar sėdžiu sau ir galvoju, gal tikrai reiktų vardą susigalvot? Iš vieno ar kito galo pasitrumpint? Pasiilgint. Kažin ką naujas vardas duotų? Galėtum kitaip elgtis? Būti kitokia? Derintumeisi prie vardo? Ar vardą pasirinkdamas sau pasirenki ir stiliuką? Dar galvoju, kad žmonės galėtų vardus patys sau pasirinkt, ne visada tėvai pataiko:)
O ką Jūs manot? Keistumėt?
KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!