VISKAS ĮSKAIČIUOTA 

Purslojanti jūra, kaitri saulė, saulėlydis pro langą, valgiais nukrauti stalai visą parą, žvilgsnius gaudantys paslaugūs viešbučio džinai pilnais padėklais… Šampanas pusryčiams. Viskas įskaičiuota. Ir atostogų romanas, aišku. 

page1image2776.png

Apie vienintelį atostogų romaną privalu papasakoti anūkėms su pagražintomis pikantiškomis smulkmenomis (ir be jų – anūkams) aštuoniasdešimtojo gimtadienio proga. Jei tokių romanų buvo daugiau, tai, prisiekiu, nesulauksit jubiliejaus ir pasipasakosit anksčiau. Draugėms. Nes kurortinių romanų pėdsakai išdavikiškai švies akyse ir pasibaigus atostogoms. 

Palikit paraštėse jūra ir saule kvepiančių romanų priežastis: sponsorių paieškas,
moteriško žavesio pasitikrinimą, atsitiktinį vienkartinį seksą padauginus alkoholio, „būtinas“ nuodėmes, esančias sąraše, kurį mirk gyvenk reikia įvykdyti iki 40-ies (iš to paties sąrašo – gerokai jaunesnis vyras arba du iškart).

Pamirškit kerštą už identiškus sutuoktinio paklydimus, kūnišką padėką už vietinio aptarnaujančio personalo rūpinimąsi ir profesionalų žavesį, kuris išsilieja ašarų kriokliais išlydint ir stebuklingai nudžiūsta autobusui ar taksi pasukus už kampo. 

Jei jums nedainavo pritariant bangoms, neskaitė Rilkės mėnesienoje ir nesakė šimto komplimentų per valandą, tikrai kai ką praradote gyvenime. Arba dar nepatyrėte. 

Atostogaujantys žmonės kitokie – moterys atsipalaidavusios, lengvabūdiškos ir žaismingai žvelgiančios į pasaulį. Pažiūrėkit į jas: sunkiai atpažįstama biuro pelytė išsirengia ir tampa tikra paplūdimio gundytoja; įmonės vadovė su botagėliu, išsivadavusi iš korporacinio BDSM, tampa jaukia romantiška diva. 

Per atostogas galima tapti bet kuo. Kada, jei ne dabar, bandytinaujus vaidmenis ir stebėti, kaip reaguoja publika? Galima atsargiai matuotis naują tapatybę ir pasakoti išgalvotą gyvenimą baseine besiturškiančiam atostogų princui ant pripučiamo rožinio flamingo. 

Čia nėra buities: įsipareigojimų dulkių siurbliui, idealiai tvarkai, artimųjų kasdieniam meniu. Užtenka tik miegoti, gražiai atrodyti, skaniai valgyti, priimti dėmesingą asistavimą ir saujomis semti gyvenimo džiaugsmą. Ar ne tam beveik metus dirbam, kad turėtume mėnesį koncentruoto atostogų malonumo? 

„I love you“ daug lengviau sakyti atostogaujant. Na, pasižadėjai niekada nesakyti tų žodžių išgėrusi, sekso metu ir hiperromantiškomis aplinkybėmis, bet per atostogas taisyklė negalioja, nes jos trumpos ir greit baigiasi. 

Beje, ar pastebėjot, kad trumpiems romanams draugės pasirenka vyrus, kurie yra daug gražesni, geresni, jaunesni, nuodėmingesni nei tie, kurie laukia namie? Gal tam, kad pateisintų savo paklydimą: „negalėjau atsispirti“ ar „nebus gėda pasipasakot“. O vyrų romanų femmes fatales neretai būna nė kiek ne ypatingesnės už tas, kurios jų laukia po atostogų. „Ai, čia nieko rimto…“ Turbūt. 

Pažinti naują šalį gurmanai rekomenduoja per maistą – iki soties mėgautis nepatirtais skoniais, ragauti netikėtus derinius, neįprastus prieskonius ir giliai įkvėpti svaigius kvapus. Pažinus kitą šalį per lovą irgi aplanko panašus atradimo jausmas. Pikantiškesnis. Ak, tiesa, atostogų romanai puikiai veikia kūno formas – jei nespėjai įgauti idealaus beach body iki atostogų, tai po jų atrodysi tobulai. 

„Blogiausia, kai nori, kad viskas dar tęstųsi…“ – tokios frazės iš savo bičiulio, moterų užgrūdinto vyro, deklaruojančio neįsipareigojimą kaip didžiausią santykių privalumą,  visai nesitikėjau. Gal ką prisiminė?
„Ar pastebėjai, kad vynas, godžiai gertas atostogų metu ir parvežtas namo dar pasidžiaugt jo skoniu, nebe toks svaigus? Gal geriau viena fejerverkų savaitė nei nuobodžiai besitęsiantis serialas?“ – bandau ciniškai užgesinti romantišką vyrišką polėkį. 

Ir jūs atsisekit saulės nugairintus bikinius ir meskit į mane, jei niekada neturėjot atostogų romano. Meskit, jei tai atsitinka kitiems ir niekad neatsitiks jums.  

Atostogų romanai atsitinka ne tik susituokusioms – jie atsitinka ir išsiskyrusioms, ir vienišoms moterims.  Atsitinka su dvidešimt metų jaunesniais atostogautojais ir su bendraamžiais vietiniais mačo. Su žmonėmis, kurių niekada nepažintumėte savo mieste ar savo šalyje. 

Ir su savais vyrais.
Ir su būsimais sutuoktiniais.
Atostogos – irgi gyvenimas.  Tik čia  kasdien viskas įskaičiuota. Ir šampanas pusryčiams su žaviu kol-kas-dar-nepažįstamuoju. Šampanas išsiburbuliuos, jei per ilgai svarstysit apie rydienos pagirias.

Žinot, ką – kiekvienas atostogų romanas yra laimingas, jei baigiasi ten, kur prasidėjo. O jei ne? Tai jau visai kita istorija, kuri prasideda grįžus. 

 

Tekstas rašytas žurnalui LAIMA,  LIEPA 2O18

KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: