ALIO, KUR DINGO S€KSAS?

Jūs man pasakykit, kas darosi su seksu? Kur jis dingo? Apie jį šneka kaip apie dievą, kuris viską lemia, tik jų abiejų niekas seniai nematė. Ne, ne kartu. Apskritai.  Tik instagramas su erotizuotais paveikslėliais ir #foodorgasm bei #betterthansex palaiko kažkur giliame pogrindyje egzistuojančio sekso iliuziją.

Kai serialuose tris sezonus lauki, kol vienas kitam neabejingi herojai galų gale pradės bendrauti horizontaliai, Woody Allenas, kurio filmuose viskas tik apie seksą ir sukasi, atrodo tikras iškrypėlis. Neapleidžia jausmas, kad po sekso revoliucijos nuolaužomis susikūrusi visuomenė tapo aseksuali. Mokslininkai šaukia, kad vyrų testosterono lygis krinta, pusė visuomenės serga depresija, kuri dalgiu kerta per libido, visi mokosi egocentriškai mylėti save, gal todėl seksas su kitais žmonėmis telieka tik svajonė, kurią reikia turėti, bet nebūtina, kad ji išsipildytų. 

– Aš turiu klaust jų apie lytinio gyvenimo reguliarumą. Kas antra sako, kad sekso trūksta. 

– Tai gal jos vienišos? – klausiu ginekologo.

– Tai kad ne. Tos vienišos irgi skundžiasi. Tik rečiau.

Vyrai skundžiasi dar dažniau, bet ne apie juos daina. Santuokoje seksas negyvena, kaip suprantu. Jis ten vegetuoja ir nyksta užspaustas rutinos. Tai kur jo dar yra? Galima pasižvalgyti tinderyje, kad pamatytum sekso bado nukankintos šalies aktualijas. Akis užkliuvo už vyriškio, ieškančio jautrios, laisvos, atviros sielos būtybės kelionei į kalnus, teksto, skirto moterims: „Vieną kartą paragauk, dešimt kartų nežiopsojus. Tinderį sukūrė vienos nakties nuotykiams, bet tos, kurioms dažnai skauda galvą, rado, kaip sulįst čionai, tai dabar turim pusiau ligoninę…“

Alio, kaip mane girdite? Moterys irgi turi specialiųjų poreikių, aha, ir seksualinių. Na, ir kas, kad tinderyje merginos žaidžia žaidimą „aš ne tokia“: seksu į kairę ir į dešinę nesitaškau, saugau save ypatingam vyrui. Ir iš veido matosi – nesitaško: įsitempusi, anemiška, mąsliomis akimis be ugnelės dvasingai fotografuoja instagramui maistą, gamtą, keliones, batus. Gal tie batai ir maistas nuotraukose – nauja sekso atmaina?

Atleiskim moralinius varžtus, pakalbėkim be emocijų apie tuos, kas jokiais saitais nesuraišioti, – jiems tai tokios galimybės! Kontracepcija ir apsauga nuo LPL prieinama visiems, o moterys vis dar elgiasi taip, lyg seksas be didžios meilės – gėda visam gyvenimui. Jei nėra įrodymų, kad jis dėl tavęs eina iš proto ar ketina vesti, – tragedija! „Sukritau į lovą su kolega po vakarėlio… Ką jis apie mane pagalvos?“ Laisva seksuali moteris, kuri moka džiaugtis gyvenimo malonumais ir žino, ko nori. Jis gavo, ko norėjo. Tu gavai, ko norėjai. „Ačiū“ pasakei? Jūs atsiskaitę. Beje, ta jauna moteris su savo kolega jau antri metai gyvena kartu. Įdomu, ką jis apie ją galvoja? Turbūt, kad jiems abiem labai pasisekė.

Norėjau prismaugt bičiulį, kai kadaise sakė, kad santykiai turi prasidėti nuo sekso. Jei netikęs, lengviau atsisveikinti nei po pažinties su jo tėvais, bukietų rožių, milijono laiškų, išnarstytų vidinių pasaulių ir kasdienių žinučių: „Labas rytas, mano meile.“ Jei bendras seksas abiem rauna stogą, daugiau šansų, kad jiedu gyvens ir po 20 metų…

Taip, po sekso pasikalbėsim, jei bus apie ką… Neaa, o gal pasikalbėkim prieš seksą, gal jo net nereiks?.. Ak, jam irgi patinka italų neorealizmas, Murakami ir košerinis maistas. Jūs perskaitysit visą Murakami, peržiūrėsit visus filmus lovoje po tris kartus, sekmadieniais kepsit šakšuką ir po penkerių metų ginekologui sakysit, kad seksas – tik per kalendorines šventes?

Kada seksas vietoj džiaugsmo tapo preke, nesuprantu: gausi, kai pamilsi, kai pasirodysi esąs tikras vyras arba kai matysiu, kad esi dosnus investuotojas. Vyras šoka ritualinius šokius ir asistuoja pūkšėdamas, nors nežino, ar kūniško džiaugsmo po penkto pasimatymo sulauks, net jei iki tol buvo „Furla“ terba, restoranai, teatras, kinas ir pasivaikščiojimai mėnesienoje.

Ant nosies 2019-ieji, o žmonių, kurie iš tikrųjų nori sekso ir pasiruošę jam atsiduoti, – mažai. Ir tiems kokie dvidešimt penkeri. Na, trisdešimt. Šitie dar laikosi ieškodami pagyvenusių ponių, nes jaunos jų draugės kuria tobulas instagramo fotografijas su batais ir maistu.

Gera žinia: jei esi moteris, tau šansų gauti sekso yra. Nemokamai, be pastangų ir su bet kuo, kuris patinka. Tik teks iš pradžių prisimint, kad seksas – smagu. Atpalaiduoja. Išlaisvina. Numaldo skausmą. Pašalina įtampą. Suteikia energijos. Grąžina akims spindesį. O po sekso pasikalbėsit. Ir ne apie politinius kataklizmus, ne apie ekonominius fuck up’us, o apie italų neorealizmą ir Murakami. Gal net apie Naujųjų sutikimą lovoje? 

Tekstas rašytas žurnalui LAIMĖ, 2018 gruodis

7 komentarai “ALIO, KUR DINGO S€KSAS?

Pridėti Jūsų

 1. Su viskuo sutinku. Seksas yra smagu, malonu, atpalaiduoja. Galų gale, nuima spaudimą galvoje. Tik gal vis tik nereikia šokti į lovą tada, kai esi įsipareigojusi kitam? Ir dar kai tas, su kuriuo šoki į lovą, yra įsipareigojęs kitai? Tuo momentu seksas atpalaidavo, numalšino aistrą, kurią jautė vienas kita. Bet moteris pastoja. Ir kas tada? Griūva santykiai, pasitikėjimas, įskaudinti niekuo dėti žmonės. O tie, kurie numalšino savo aistrą vienos nakties nuotykiu, suvokia, kad nieko bendro neturi ir pykdamiesi gali užmušti vienas kitą. Bet dabar yra susieti visam gyvenimui dėl vaikelio. Ir ką pasirinkti? Ar vaikelį ir žmogų, kurio su laiku pradėsi nekęsti? Ar tą, kuriam ar kuriai išties jauti šiltus jausmus, bet stipriai įskaudinai?
  Trūko sekso su partneriu? O ar pasistengė padaryti, ką nors, kad jis nenusukti nugaros, vos atsigulęs? Nieko bendro nebėra, todėl nebėra aistros? Teismas išskiria taikiai. Tada laisva ieškoti sekso nuotykių tinderyje…
  Seksu mėgaukimės, bet kartais protą palaikykime įjungtą ;) Kad pasekmės nesugriautų gyvenimo keliems žmonėms iškart…
  Ir taip, aš pikta…

  Patinka

 2. Malonu skaityti protingų minčių. Juoba tokių, kurios traukia iš stereotipų, kurių žmonės prisikūrė tiek ir tiek ir negeba PROTINGAI (!) iš tų mąstymo štampų vaduotis. Juoba seksas yra puikus dalykas, kurį gadinti gali tik žmonių netinkamas mąstymas ir elgesys. Panašiai ir vanduo, upė, ežeras gali būti žmonių užteršti, o mums, žmonėms, protingai elgiantis gali likti švarūs ir džiuginti tyrumu. Tad ir džiaukimės tuo, kas yra gražu. Gražiõs metų pabaigõs ir harmoningų 2019-ųjų! :-)

  Patinka

 3. Teisingai ssakote, niekas netampa brakonierium arba savižudžiu tik todėl, kad turi šautuvą. Neskatiname atsisakyti peilių, nes jie gali įpjauti. Viskas naudotojao rankose – koks bus rezultatas. Gražių Naujųjų!

  Patinka

 4. Lina, turbūt atrodo, kad esu beširdė? Nesu.
  Nerašau, kad reikia šokinėt iš lovos į lovą, nerašau apie vienos nakties nuotykius. Šoki į lovą, kai esi įsipareigojęs kitam? Vadinasi arba be galvos arba prisiimi atskomybę. Ir čia abiejų reikalas ta atsakomybė – nors ne, moters dar didesnė, nes didesnė rizika. Ji su tuo, kas gali likt iš vienos nakties nuotykių, gali likt viena. Na, nebe viena. Jei ji galvoja apie tokias pasekmes, nepakesim jos sprendimo.
  Tiesiog šio teksto iniciatyva buvo apie seksą, kuris nebegyvena šeimoje. Ir apie lengvą būdą jo prisidurti iš šalies. O kad žmonės lengviausiu būdu ieško išorinių sexo terapeutų, kurie įneša aistros į drungnus santykius – tiesa. Ir kai seksas yra ne džiaugsmas, kurė vienas kitam teikia žmonės, o prekė, įrankis valdyti, įtakoti sprendimus, būdas keršyti, bausti, ir pan – tada bėda. Ir jei kas nors eina iš ten, kur pamirštas sexo tikslas ( ne, ne daugintis, o malonumas) ir jis tampa tik vienu iš manipuliacijos įrankių – bėda.
  Žmonės gal nsuvokia, kad aistra praeina? tegul visi prisimena pačią pradžią – kiek aistros ten buvo. O jei ji praėjo ir nieko daugiau jiedu nesukūrė – jų abieju problema. Turbūt abiems buvo taip patogu. Ir niekas neturėjo drąsos kalbėti. Kalbėtis ir spręsti problemas santykių viduje labai sunku. Bet niekas mums negali garantuoti nei ilgalaikių, nei sėkmingų santykių. Niekas nepasaugotas nuo netinkamų partnerio pasirinkimų, nuo santuokos, kuri buvo ne visai su tuo ir ne visai tai, ko vienam ar kitam reikėjo. Kol abu tyli apie savo poreikius ir norus – tol nieko gero nebus. Ir čia vienas lauke ne karys.

  Nesu beširdė, buvau sitaucijoje, kai likau su vaiku. Santuoka neapsaugojo nuo neištikimybės kaip ir negarantavo sekso pertekliaus :)

  Patinka

 5. Sutinku su jumis :) Atsiprašau, jei atrodė, kad pykstu ant jūsų dėl šio straipsnio. Tikrai ne :) Tiesiog į viską pažiūrėjau pro kitokios spalvos stiklą. Ir kaip beprotė analizuoju, klausiu ir ieškau klaidų. Nors, ko gero, didžiausia jų buvo meilė savo žmogui.
  Dėkui už straipsnius :) Jei rašytumėt knygą, ji ko gero, būtų tarp Vėjo nublokštų ir Ofelijos, besimokančios plaukti… ;)

  Patinka

 6. Lina, neatrodė,kad supykote:) Kartais rašau šiek tiek aštriau nei kalbėčiau akis į akį. Nes tie, kaskaitosmato taik tai, ką patys išgyveno. Aš rašau irgi daug asmeninių dalykų, kai kurie labai universalūs, kai kurie specifiniai. Man norisi, kad kiltų klausimų. Kartais geras klausimas vertesnis už satsakymą į jį. O dėl meilės – meilė kitam žmogui niekada nėra klaida, ien todėl, kad ji meilė. Kas, kad netobula, nelaukiama, neatsakyta, kas, kad neišsipildžiusi. Nustokim atsiprašinėt kitų už tai, kad mylim ir jaustis kalti, kad jaučiam. Bėda ta, kad panirę į jausmus kitam pamirštam save.
  O dėl knygos – vieną jau parašiau, o apie ką bus kita dar nežinau. Bet nežinau, ar mokėčiau rašyti romanus. Man dokumentinė proza daug smagiau. – gyvenimas tokius siužetus sukuria, kad mano fantazija graudžiai rūko kampe.

  Patinka

 7. Aciu, Jolita, kad priminei – SUPER!
  Vyrui kaika prie progos is cia pacituosiu, nes viskas taip.
  Ir mes jau 20+ metu santuokoj.
  Gerai, kad neprismaugei to biciulio. Reiktu bent savo vaikus ismokt apie tai informuot. Paslapcia nuo ju seneliu ;)
  Megaukimes!

  Patinka

KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: