2. MIEGAMASIS IŠDUODA JŪSŲ PASLAPTIS

Nežinau kaip Jūsų, bet mano namuose nesilanko atsitiktiniai žmonės. Paprastai kol gerai nepažįstu, namo nekviečiu. Na, su išimtimis, kurios tik patvirtina taisyklę. Man namai labai privati erdvė su daugybe asmeninių istorijų. Kitiems jų gyvenamoji vieta – nuolatiniai nakvynės namai. Kitiems namai – kaip kaimo kultūros rūmai, kur renkasi visi, kam norisi. Kultūros.

Man atrodo, kad mano namai bet kuriam nepažįstamajam gali papasakoti daugiau nei aš norėčiau papasakot pati. Gal taip jaučiuos, nes pati esu per daug pastabi – net nenoromis akis kliūva už detalių, kurios man pasakoja įvairiausias istorijas – nieko su tuo negaliu padaryt.

Kelis kartus bandžiau tą gynybinį savo namų-tvirtovės įvaizdį paaiškinti kitiems, bet nedaug kas suprato, apie ką aš. Ir nudžiugau, kai perskaičiau apie vieną tyrimą, apie kurį tuoj tuoj.

Mokslininkai labai daug tyrinėjo, ką jūsų namų aplinka gali papasakoti – durys, spalvos, gėlių pasirinkimas, baldų išdėstymas, net šaldytuvo turinys ar lubos. Buvo vienas tyrimas, kurį atliko S.Gosling su kolegomis iš University of Texas. Na, taip ar anaip mano nuojautos įgavo kažkokią struktūrą. Taigi tame tyrime buvo tokie patys klausimynai žmogui pasakoti apie save, draugams apie jį ir dar vieną atsakė visai nepažįstami žmonės, kurie apžiūrėjo jo miegamajį ar ofisą. Atrodo, kad mes patys geriausiai apie save žinom, mūsų draugai irgi mus kaip nuluptus pažįsta…, bet…labai tiksliai žmogaus elgesį ir jo tikėtinas reakcijas tam tikrose situacijose numatė tie nepažįstamieji, kurie apsilankė jo miegamajame ar darbo kabinete. Kodėl? Nes miegamajame ar biure yra tavo pasirinkimų, tavo tikrojo elgesio pėdsakai, tikri faktai, o ne istorijos, kurias tu sau ar kitiems pasakojai ar sugalvojai. Net jei, sakykim, tinkamai sudėliosi knygas, kurias mėgsti (ar kurios turėtų daryti įspūdį kitiems), tai nepaslėpsi kitų savo elgesio pėdsakų.

– Gal pažiūrėjęs į svetimą miegamąjį gali nuspręsti ar susitikinėti su tuo žmogumi? – klausė S. Goslingo. „ Tai priklauso nuo to, ko tau reikia. Jei atvirumas naujoms patirtims svarbu, žinoma! Jei norisi sutikti ekstravertišką asmenybę, geriau būtų pirmiau susitikti.“ (Va čia žvygtelėjau ir nesustojau. Gal jums ne toks juokingas tas psichologo teiginys, bet man jame  daug dviprasmybės.)

Trumpai tariant, neįsileiskim į namus tų, kuriuos norėtųsi suklaidinti savo nenuspėjamu elgesiu ir kvieskime tuos, kurių supratimo mums norisi. O draugai… jie galėtų daugiau apie jus sužinoti, jei tik įdėmiau dairytųsi namuose.

____

Dabar apsidairykit aplink ir parašykit, koks daiktas, kurį ką tik pastebėjote savo aplinkoje (namie ar darbe) nepažįstamam žmogui galėtų papasakoti kažką įdomaus apie jus. Drąsiau :) 

Ačiū!

Daugiau iš „trečiadienio dozės“ apie smegenis

1. NUO NAUJŲJŲ NEPAVYKS

3. KAS DŽIOVINA SMEGENIS

4. SKAITMENINĖ SILPNAPROTYSTĖ

 

12 komentarų “2. MIEGAMASIS IŠDUODA JŪSŲ PASLAPTIS

Pridėti Jūsų

 1. Prie darbo stalo sienelės prikabinti mažmožiai, kuriuos kažkada gavau (atvirutė, ženkliukas,…)

  Patinka

 2. Didžiulė, brangi Versace peleninė ir žiebtuvėlis, kurią gavau dovanų iš artimųjų rytų. Nerūkau, Versace nemėgstu. Pats nežinau kodėl ją laikau.

  Patinka

 3. Paveikslas (tapytas vienos nuostabios lietuvitės), kuriame pavaizduota kabare šokėja, trumpam išėjusi pailsėti…su betmeno kauke, nedrąsiai (pusnuogė) prisėdusi…įkvėpė mane paieškoms dieninių užuolaidų – juodų su žirneliais :D

  Patinka

 4. Tao tie mažmožiai irgi daug pasako. Kaip atvirukai ar magnetukai ant šaldytuvo. Ir knygų lentynos. Ir kvepalų kolekcija. Ir senas žurnalas:) mano namuose turbūt nustebtų ir gerai turėtų pagalvoti, ką tai reiškia, pamatę du medinius batų kurpalius :)

  Patinka

KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: