Meilė ar aistra? Tik 4 skirtumai!

Atrodo, kad viskas čia ir taip aišku. bet kai manęs paklausė, turėjau pagalvot. Visi tarsi žinom, bet… Kiekvienas galėtų papasakoti istorijų ir padaryti išvadų iš savo gyvenimo, bet šį kartą paklausykim Terri Orbuch, sociologijos profesorės iš Michigano ir Oaklando universitetų. 1986 metais prasidėjo JAV santuokos, skyrybų ir naujų partnerysčių tyrimas, kurį finansuoja Amerikos National Institutes of Health, ir tas tyrimas daug įdomių dalykų paaiškino. Profesorė parašiusi kelias knygas ir vadovauja šiam tyrimui, taip kad verta paklaustyti jos nuomonės.

Profesorė Terri Orbuch nė neabejoja, kad kone kiekvienas yra patyręs tą šiek tiek laukinį ir beveik nekontroliuojamą jausmą pačioje santykių pradžioje, kai negalim nė valgyti, miegoti, daryti dalykų, kuriuos turėtumėm, nes nuolat galvojam apie TĄ žmogų. Širdis daužosi, adrenalinas užplūsta kai pamatom jį, žodžiu, norėtumėm nesiskirti nė akimirkai. Būri kartu. Paromis. Mėnesiais. Jei sakot, tai taip nebūna (dabar), tai prisiminkit – tikrai buvo.

Pamenat, trauka kitam žmogui tada tiesiog nenumaldoma. Sekso hormonai yra pačioje viršunėje, smegenys pilnos minčių apie seksą ir kūnas nelabai ko daugiau nori. Kai žmogus tokios būsenos, jis idealizuoja savo partnerį, nė nemato, kas jis ir koks jis. Meilė akla?

Ne, aistra akla. Geismas aklas. Viskas, ką sako ir daro TAS žmogus yra nuostabu ir tobula. Ir jis tobulas. Visa tai, kas dabar nuostabu, vystantis santykiams ima po truputį erzinti, nes nesam idealūs. Pradedam matyti blaiviai ir ryškiai, kai geismo/aistros apkvaitimas nuslūgsta. Liūdna žinia iš tyrimo vadovės – aistra blėsta visuose santykiuose. Tai neišvengiama santykių savybė. Profesorė sako, kad gera žinia ta, kad jei lieki santykiuose, aistra gali virsti meile, tik… Jei norite smegenų biochemijos pagrindų – prašom, ji paaiškins. Kai mes mylim, išsiskiria oksitocinas, kuris skatina atsipalaidavimą, lemia emocinį prieraišumą ir artumą,ir tuo pačiu oksitocinas yra kaip tik geismo hormonų priešas. Cha cha! Va, kai moterims gimus vaikams oksitocinas išsiskiria kone nuolat, pvz. žindant kūdikį, aistros gerokai sumažėja.

SKIRTUMAI TARP MEILĖS IR AISTROS

Aišku, gal tada, seksualinio pasiutimo viršūnėj, net negalvojot, ar tai aistra (geismas) ar meilė. Buvo gerai ir tiek. O gal galvojot? O gal dabar rūpi? Juk dar ne paskutinė meilė Štai jums prof. Orbuch atsakymas – meilė ir aistra yra skirtingos būsenos ir yra 4 dalykai, kurie skiria meilę nuo aistros.

  1. Ryšys. Kai mylim, norim savo partnerį supažindinti su visais svarbiais savo gyvenimo žmonėmis. Norim saviškiams jį parodyt ir kad jie, aišku, juo susižavėtų. Norim leisti laiką ne tik su juo, bet ir su savo draugais, artimaisiais. Nelaikom savo meilės objekto patys sau apsikabinę nuo visų kitų paslaptyje.
  2. Yra „mes“, o ne „aš“. Žmonių gyvenimai susipina, jie ima galvoti apie save ne kaip apie atskirus individus, o kaip apie porą. Jie turi bendrų draugų, bendrų interesų, bendrų reikalų. Kuo daugiau dalykų iš vieno ir kito žmogaus gyvenimų persipina, tuo daugiau bendrystės, buvimo pora. „Ką veikei aną savaitgalį?“ „Mes ėjom vakarieniauti“, o ne „Nusivedžiau ją į kiną, paskui ėjau vakarienės į miestą“.
  3. Atsivėrimas. Meilė skatina atsiverti. Parodyti tikrus save, nusilupti kaip svogūną apsauginius šarvus. Mes norim kalbėti apie savo siekius, tikslus, praeitį, ateitį. Pasakom daug konfidencialios informacijos ir atskleidžiam paslaptis, kurių gal niekam iki tol nesakėm. Aistrai ištikus kalbamės apie interesus, hobius, muziką, ir tiek. Kai tai meilė – pokalbiai būna platesni, gilesni ir gerokai asmeniškesni.
  4. Įtaka. Kai žmonės myli vienas kitą, tai, ką daro vienas, visada paveikia kitą. Prasmingai ir stipriai. Jei gaunam darbo kitam mieste pasiūlymą ar planuojam didelį pokytį gyvenime, pirmiausiai kalbamės su savo žmogumi. Lygiai taip pat, kai ištinka sveikatos, darbo problemos, artimųjų netektys – paramos ir šilumos ieškom ten pat. Ir jei loterijoj laimim ar gaunam darbe premiją su tuo žmogum pirmiausia norisi pasidalinti sėkme.

Jei norit sužinoti, ar tai meilė, ar aistra, pagalvokit,

ar slepiatės, ar pažindinatės su kito draugais ir giminėmis,
ar sakote „mes“,
apie ką kalbatės,
ir ar tam žmogui pirmiausiai pasakysit, kad daaaauuug  laimėjot loterijoje?

Linkiu meilės arba aistros. To, ko šiuo metu labiausiai norisi :)

KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

<span>%d</span> bloggers like this: