VADINK MANE BRANGIĄJA!

Vieną vakarą iš su vaikais atostogaujančio išsiskyrusio bičiulio atskrieja žinutė: „Gal tu žinai, ką moterys mėgsta gauti lauktuvių? O bendrąja prasme lauktuvės svarbu? Ką nors reiškia? Man visada baisi įtampa būdavo lauktuvės, nes pačiam tai nieko nereik.“ Šypteliu, kad dabar ir jam svarbu. Švieži romantiški santykiai, ilgesys ir tvinksintis noras nudžiugint moterį ne tik savo sugrįžimu.
„Aišku, svarbu, ir dar kaip!!! Lauktuvės ir dovanos, kad ir pačios mažiausios. Dėmesys. Ėjai, galvojai, rinkai – jai rodo, kad yra tau svarbi…“ Pabandau parodyt kelią keliais klausimais, o atsakymus jis žino pats. Išrinks.
Maniau – kuo ilgiau pažįsti artimą brangų žmogų, tuo lengviau jam išrinkti dovanas arba lauktuves. Dabar žinau, kad esmė – ar pažįsti. Ir kiek.

Tiesa, yra keli tipai vyrų – vieniems duotas gebėjimas pradžiuginti moteris. Nežinia, gal nuo gimimo, gal iš pavyzdžių šeimoje. Jie neužsikirsdami išvardys dešimt dalykų, kuriuos jų moterys mėgsta. Vienas nebrangia smulkmena pataiko į jautrią vietą, kitas tiesiu taikymu eina į „Chanel“ skyrių duty free ir sako: „Kas pas jus nauja? Dėkit viską.“ Jis neabejoja sužadėtinės veido priežiūros meniu. Jūs gi suprantat, kad ne apie išleistų pinigų kiekį kalbu ir brangiąja vadina ne tada, kai visas santaupas jos kailiniams išleidžia. Kito tipo vyrai žino, kad reikia. Ką nors. Bet ką. Būtinai. Pakeliui. Universaliai. Pataiko, nepataiko, nesvarbu. Trečia kategorija – jam nieko nereikia ir jai, aišku, irgi ne. Vaikams, žinoma, būtinai. Nesudėsiu visų į lentynas, bet yra tų, kurie moterims dovanoja tai, ko reikia namams. Keptuvę, kiemo vartus ar penkių litrų aliejaus bambalį.
Mylinčių vyrų dovanoti netinkamo dydžio žiedai, apatiniai, kuriuos reikia pakeisti, nes čiupinėdami kasnakt per 15 metų dydžio nepataikė (pažiūrėt į etiketę nesugalvojo), kvepalai, kurie buvo sunaudoti vietoj oro gaiviklio, ir milžiniškas pliušinis meškinas toli gražu ne 18-ojo gimtadienio proga – klasikos šedevrai iš gyvenimo. Žinau, kad neperspjausit gautom dovanom ir lauktuvėm mano bičiulės: „Iš būsimojo sutuoktinio romantiškuoju pažinties laikotarpiu gavau popieriaus segiklį, pernai Kalėdų proga – žibintuvėlį (jaučiu, kad voliojosi darbe be naudos). Jei ką – aš ne skautė! Dar esu gavusi teleloto bilietą ir jo darbovietės darbo knygą su paryškintais planinių vagonų apžiūrų normatyvais. Ir vištų, kurių nenorėjau ir viešai tam priešinausi.“ Ta draugė, kuri dovanų gavo išsvajotą žirgą, tikrai nepamirš dovanos visą gyvenimą, o kita juokdamasi pasakoja, kad irgi nepamirš: „Gavau tris buliukus gimtadienio proga. Išsisukimas, žinau, tuo metu pinigų jis neturėjo. O rudenį pirmuosius užaugusius jau priduot galės (ilgas ūkininko kelias nuo nulio iki pirmo pelno). Dabar erzinu, kad už tuos pinigus mėnesiui atostogų galėsiu išlėkt. Viena!“
Penktadienio popietę dardėdama traukinuku mirkstu telefone, ir čia plyksteli draugės žinutė: „Gal šįvakar susimatom? Atvaryk!“ Pakeliui oro uosto parduotuvėse griebiu porą putojančio butelių (vietinės gamybos, nes įdomiau, atsargiai dar paklaususi, kuris čia neblogas; šitas, sako, gavo kažkada sidabro medalį kažkokiuose rinkimuose), paskui ieškau visokiausių, bet tik kokosinių saldainių (nes už „Raffaello“ dėžutę ji atleidžia ir didžiausias nuodėmes), sėdu į lėktuvą su lauktuvėm, namuose pastveriu „Victoria’s Secret“ stringus (M dydis, kad per daug neįsirėžtų, mėgsta laisvesnius, švelniai alyvinės spalvos, nes jos ta spalva, blem, be jokių abejonių, – Amerikoj toj parduotuvėj pirkau visoms draugėms lauktuvių pagal spalvas, modelius, užpakalius) – bus proga atiduot, seniai nesimatėm.
Pasikalbam iki gilios nakties, ryte atskrieja žinutė su foto kompozicija iš lauktuvių: „Čia tik pasakos, kad tokias dovanas gauni iš vyrų! Iš tikrųjų geriausias dovanas gauni iš draugių!“

Už bet kokią blogiausią dovaną blogiau tik dovanos ir lauktuvės, kurių negauni. Gal, sakau, pakiškit šitą tekstą vyrams, kad paskaitytų, ir pasirūpinkit, kad turėtų jūsų geros draugės telefoną konsultacijai. O aš einu sveikint draugės su gimtadieniu. Žinau, kad pataikiau. Kaip kitaip? Juk draugė!

ŽURNALAS LAIMĖ 2019 Rugsėjis

KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: