21 būdas išgyventi rudenį su malonumu

Nuoširdžiai nesuprantų tų, kam nepatinka ruduo. Gal todėl, kad augau Druskininkuose, kur ankstyvas ruduo buvo nuostabus. Vakar irgi patikrinau. Puikus. Gražus ruduo visur, tik mintys apie ateinantį tamsųjį sezoną gadina rudens džiaugsmą. Man rudenį labai gera. Kodėl? Nes yra dalykų, kurie patys gražiausi ir smagiausi rudenį. Musių ir uodų nebėra! Ir dažnai lyja.

1.Spalvos

Taip, žiedų mažiau, užtat aplink ne penkiasdešimt, o milijonai geltonai rudų atspalvių. Medžiai dar su lapais ir ir kasdien kitaip gražūs. Vaikams ir šunims džiaugsmas su jais žaisti, visiems kitiems – tikiu – žiūrėti. Pakelkit galvas, ne tik po kojom gražūs lapai.

2. Nuotraukos per pietų pertrauką

Gamta ir telefono kamera padarys viską už jus. Medžių spalvos, lapų formos ir liepsnojantys saulėlydžiai – kiekviena nuotrauka iškart šedevras. Nefotografuojat? Be reikalo. Pats laikas pradėti rudenį, bus lengviau. Savaitę pvz. fotografuoti kažką geltona, dar kitą savaitę – raudona, o paskui – bet ką, nes patiks.

3. Skrybėlės ir ilgaauliai

Saulėtos dienos, kai galima eiti atsilapojus paltą, dėvėti skrybėlę, šaliką apsivynioti dėl grožio ar spalvos, apsiauti ilgaaulius ir nėriniuotą sijoną, sunkų didelį megztinį, sluoksiuoti spalvas ir atspalvius, kai per karščius galvojai, ką čia dar nusirengus. To-bu-la.

4. Grybauti

Gal jau ir baigiasi tie grybai, bet pasivaiksčiojimas rudenėjančiame miške daug gražesnis nei bet kokią vasaros dieną. O jei rasit baravykų, mano bičiulis siūlo kept ant alyvų aliejaus (ne ant sviesto!) su šakele čiobrelių.

5. Degti žvakes

Na nežinau, man vasaros vakarą namuose žvakių netrūksta, net pamirštu jas, o rudeniop išsitraukiu visas gražias, kvapnias ir galiu degint nuo ryto. Tiesa, sako, jos namuose išdegina deguonį, bet geras būdas – vakarop kelias žvakes uždegt saugiai su visom žvakidėm balkone ar terasoj, matosi pro langą ir smagu. O namuose uždegt vieną dėl jaukumo ir kvapo. Užsidegiau ir rašau.

6. Kepti pyragus

Kad ir koks negausus obuolių derlius buvo sode, kad ir kaip pasižadėjusi nevalgyti saldumynų, bet obuolių pyragas su cinamonu namus pripildo nerealaus rudens kvapo. O paskui tą pyragą galima nusinešti į darbą, jei valgytojų namuose per mažai. Kolektyvas apsidžiaugs prie kavos gavęs dozę angliavandenių. Pyragai pyragais, o kitas sušildantis rudens maistas po amžinų vasaros salotų – daržovių paradas orkaitėje, trintos sriubos, troškiniai, baltas šviežių bulvių kugelis – jų gi išsiilgta per vasarą – ką, blogai?

7. Kvėpintis kitaip

Karšta vasara su gaiviais kvapais baigėsi, pats geriausias laikas peržiūrėti savo kvepalų lentyną. Oras kasdien kitoks – vėsus, šaltas, drėgnas – pats malonumas bandyt kvepalus skirtingu oru, nes jie tikrai skirtingai kvepia. Na, gal laikas nusipirkt tokius, į kuriuos norisi susivynioti ir sušilti. be jokių begalinių šleifų ir projekcijų. kad būtų arti. Prieskonių kvapai – pats tas rudeniui. Aš porą mėnesių laukiau rudens, kol išpakuosiu naujus. Išlupau. Kaifuoju.

8. Gerti kavą

Su cinamonu, kardamonu, vanile, čili pipirais ir kitokiais priedais – tokios kavos skaniausios rudenį. Eini sau besiplaikstydama palto skvernais, po kojom lapai, ant galvos skrybėlė, rankoj kvepiančios kavos puodas (daugkartinis)!

9. Sėdėti lauko kavinėje

Prisėsti senamiesty lauko kavinėje, kur už nugaros liepsnoja šildytuvas skleisdamas jaukią šilumą? Argi nesmagu?

10. Jaukūs megztiniai

Aš labai jų pasiilgstu per vasarą, tų didelių, minkštų, šiltų. Ir megzti pasiilgstu. Tą žydrą, skirtą pasivaikščiojimams prie jūros, kurio per pusantrų dar nepabaigiau, imsiu į rankas. Iki kitos pasimatymo su jūra turiu pabaigt.

11. Putų vonios

Prisimaudyta ežere ir jūroje per vasarą, prakaitas plautas kelis kart per dieną po vėsiu dušu, o dabar kitoks laikas. Su knyga putų vonioj ir muzika fone. Na, ir su guminukais. Arba taure kokio gėrimo.

12. Pabūti prie jūros

Mūsų jūra rudenį kitokia, ji vienišesnė ir mieliau laukia tų, kurie atvažiuoja jos aplankyti. Rudenį prie jūros labai gerai. Romantika garantuota. Rekomenduoju.

13. Padegint kojas

Vasarą iš +30 C bėgti ten, kur +43 C – skonio reikalas, o va rudenį pasišildyti ir paplikinėti trumpomis rankovėmis ir nuogomis kojomis, kad pasijustų kontrastas, – nuostabu. Ir dar sugrįžti parudusiu kūnu, kuris labai tinka prie peizažo ir žemės spalvų aprangoje.

14. Užsikurti židinį

Aha, dar meškos kailio reikia, raudono vyno ir vyro, kuri žiūri įsimylėjusiomis akimis? Na, jei pradėsim nuo degančio židinio, gal viskas atsiras savaime?

15. Užsirašyti į biblioteką

Pats laikas! Ateis žiema – bus jau bibliotekos fondai patikrinti, sąrašas sudarytas ir bus ką skaityti.

16. Įkristi į naujus TV sezonus

Man šitas punktas dėl TV gal mažiausiai patinka, bet serialams ir filmams man gerokai daugiau laiko rudeniui atėjus – faktas. Ir žiūrėti penkias serijas susisukus lovoje. Gerai būtų ką nors apsikabinti dėl jaukumo. Katiną ar šunį blogiausiu arba geriausiu atveju.

17.Prisirinkti kaštonų

Nes gražu. Blizga. Nes jų spalva tobula. Nes juos smagu nešiotis kišenėje. Mano draugė sako, kad jie gerai gelbsti nuo kandžių, tereikia visose spintose jų prikaišioti. Gal.

18.Pižamos ir vilnonės kojinės

Namų drabužiai visai kiti rudenį, ane? Pižama man namų drabužis, su kuriuo ne kartą teko ir oro uostan nuvažiuoti, ir į svečius netikėtai nueiti, ir šunį laukan vesti. Ne todėl, kad pižamą reikėjo pasauliui parodyt, bet taip tiesiog atsitiko. Jaukūs namų drabužiai, vilnonės kojinės ar kailinės šlepetės – jaukumo viršūnė. Žinau, kad jie skris į spintos apačią pavasariui atėjus, bet užtat dabar – jų geriausias laikas, tegul džiugina.

19.Kultūros dozė

Yra daugybė interneto portalų, kurie skelbia visas kultūros gyvenimo įdomybes, tereikia įprasti tikrinti. Teatrai pradeda sezoną, parodos keičiasi, muziejai laukia – o juose nesijaučia blogo oro ( čia tiems, kas nemėgsta nei lietaus, nei vėsos). Svarbiausia, net suvartojus per didelę kultūros dozę, neištiks apsinuodijimas.

20. Įsimylėti

Pavasarį visi kaip uodegon įgelti, meilė sklando ore, aplink visi tik ilgesingai ar palaimingai dūsauja, o rudenį viskas ramiau, tikriau, jaukiau. Įsimylėjus rudenį žiema bus šiltesnė, o pavasarį bus ramu, nereiks stresuot, kad meilė sklando ore, o kupidonas vis prašauna pro šalį. Jei jau gyvai nieko nesutiksit, pasikurkit Tinderį, dėl dievo meilės, ilgais liūdnais vakarais galėsit romantiškai susirašinėti, gal pasiseks?

21. Jaukumo džiaugsmas

Vasarą sunku būti namie, nes norisi socializuotis. Net gėda sėdėt namuose su knyga, kai visas pasaulis kažką veikia lauke iki paryčių. Vasarą visiems norisi bėgti, lėkti, po darbo netraukia namo, nes FOMO gi ( Fear of Missing Out) – baimė kažką praleisti. Rudenį ateina JOMO (Joy of Missing Out) – norisi pabūti ramiai, jaukiai ir tuo pasidžiaugti.

Kokie jūsų rudens malonumai? Pratęskim sąrašą:)

Vienas komentaras “21 būdas išgyventi rudenį su malonumu

Pridėti Jūsų

  1. Atgalinis pranešimas: 7 filmai rudeniui – PROTO AISTROS

KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: