7 filmai rudeniui

Yra daugybė būdų nuspalvinti savo rudenį. Vienas iš jų – jaukiai isitaisius su arbatos puodu žiūrėti filmus. Sakykit kaip norit, bet rudens melancholija yra sezoninis reiškinys, nei vasarą, nei žiemą ji neužklumpa. Kai jau paleisti tie, kuriuos reikejo paleisti, kai lyja ir dangus pilkas, kai nebesinori galvoje sukti savo gyvenimo filmų ir prisiminti savų istorijų, o noras paliūdėti neppraeina, galima pažiūrėti į kitų žmonių gyvenimo dramas. Romantines. Juokingas ir nelabai. Filmuose. Jei jaučiat, kad tai daugiau nei melancholija, geriau keliaukit pas specialistą, bet Goslingas, Kutcheris, Hofmanas (ir kiti pagal skonį) gali neblogai padėti.

Ai, dar niekaip nesuptantu filmų pavadinimų vertimo (iš originalo kalbos) logikos. Ir filmai visai nenauji, jei ką.

Mano liūdna meilės istorija/ Blue Valentine

Vaidina Michelle Williams ir Ryan Gosling.

💔 Nėra čia happy end’o, ir nesakykit, kad neperspėjau. Jei vis dar sriūbaujat apie savo liūdnai pasibaigusią meilės istoriją, šitas filmas paleis ašarų upes. Jei reikia pamatyt, kad jūs ne vieni, kuriems nesiseka ir taip greičiau nurimsit, jis bus irgi gerai. Jie normali pora, tokia, kokių daug aplinkui – ir jų didžiulė, atrodė, niekad nesibaigsianti meilė, kuri pamažu gęsta. Drama, pažįstama daugeliui. Ir nesusikalbėjimas. Bet dainuoja filme gražiai. Net pats Goslingas.

Žmona. The Wife

Vaidina Glenn Close ir Jonathan Pryce


🖤 Čia meilė tęsiasi. Ilgai. Filmas ne tik apie ją, ir apie buvimą šešėlyje. Nelengvas filmukas. Apie vyrus ir jų šlovę, kurią kuria moterys. Apie talentą, užgniaužtas ambicijas daryti tai, ką nori, apie aukas iš meilės. Ką padarytumėt dėl meilės? Kiek tylėtumėte? Ir kaip ilgai tai tęstųsi? Džoana norėjo būti rašytoja ir ji rašė. Savo vyro vardu. Ir tada, kai po daugybės santuokos ir melo metų ateina pripažinimo akimirka Nobelio premijos pavidalu, buvimas šešėlyje tampa didžiule asmenine drama: atskleisti tiesą ar ne? Visiems nosrisi pripažinimo, net ir tada, kai nerašai knygų už vyrą, o leidi jam siekti savo paties tikslų ir tyliai triūsi užnugaryje :)

Mergaitė. Girl

Vaidina Victor Polster, Arieh Worthalter

🖤 Nesijausti savimi yra labai sunku. Būti mergaite, gimusia berniuko kūne, yra labai sunku. Ta mergaite, kuri nori būti balerina. jei galvojat, kad berniukai neverkia, tai šitas filmas ne jums. Visko per daug šitam filme, ir svajonių, kurios viena kitą žlugdo, ir fiziologijos. Man šitas filmas – bandymas suprasti, kad mes labai menkai galim įtakot savo prigimtį ir neturim teisės, kad kaip keistai mums atrodytų kai kurie dalykai, moralizuoti ir trukdyti kitiems realizuotis ir gyventi savo gyvenimus ir būti laimingiems. Filme aktorius vaidina ir berniuką ir mergaitę – žiūrėti į persikūnijimo talentą labai įdomu. Kontroversiškas filmas. Daug festivalių apdovanojimų ir daug kritikos. man tai filmas paie tai, kokios nepakeliamai sakusmingos būna žmonių svajonės, kiek daug jie turi įveikti, kad taptų savimi. Jei negalit tų 5 kg numesti, tai pažiūrėkit, apie ką svajoja kiti. Ir kiek turi atkaklumo.

Paskutinis šansas įsimylėti/ Last Chance Harvey

Vaidina Dustin Hoffman, Emma Thompson, Kathy Baker.

❤️Oi tas Harvis, jam jau per penkiasdešimt, žavus vienišius, kokių mažai sutikti galima. Reikia jam iš Niujorko išvažiuoti į dukros vestuves į Londoną, gauti vienu kartu nevieną spyrį į mikštąją, kad gyvenimas pasikeistų. Būtų sėdejęs savo komforto zonoje, kažin kaip būtų? Viskas, kas susiklosto ne taip, yra atlyginama. Svarbu matyti, ką gyvenimas patiekia, kartais ne ant lekštutės auksiniu pakraštėliu. Taip taip, gyvenime, svarbu suprasti, kur paskutinis ar priešpaskutinis šansas ir jo nepaleisti. Net tada, kai tas šansas yra moteris, kuri gerokai yra gerokai aukštesnė :)

Susipynę išgyvenimai / Personal Effects

Vaidina Michelle Pfeiffer ir Ashton Kutcher

💔 jaunas sportininkas, aukojantis karjerą dėl šeimyninių aplinkybių ir moteris, kurios gyvenime netrūko skaudžių praradimų. Abu trokštantys keršto už tai, kad prarado savo mylimus žmones. Draugystė ir romantiški santykiai abipusės depresijos fone, atramos ieškojimas aplink, bandymas pajusti svetimą skausmą tada, kai pačiam labai skauda ir padėti, įtampa dėl nesugijusių žaizdų, gyvenimo prasmės ieškojimai. Servetėlių prireiks. Niūru, komplikuota, nepaprasta viskas tam kine, o gražuoliukas Kutcheris visai ne toks, kaip kituose filmuose.

Mano širdis/ The Heart of Me

Vaidina Helena Bonham Carter, Olivia Williams, Paul Battany.

💔 Prieškario Londonas, puošnūs vyrai ir žavios moterys ir filmuose įprastas meilės trikampis. Jis vieną moterį veda, kita jį isimyli. Jos – seserys. Ar kraujas tirštesnis už vandenį? Ar meilė viską pateisina? Tiek įvykių ir situacijų, praradimų ir atradimų, kad savos problemos ir išgyvenimai kuriam laikui tikrai užsimirš. Ašaroti teks. O jei turit seserį, gal net dvigubai daugiau.

Bjauri tiesa/ The Ugly Truth

Vaidina Katherine Heigl ir Gerard Butler

🤪 Pirmiausiai reikia sužinoti tiesą. Kad ir tokiu būdu. Nes mes dažnai įklimpę ir nežinom, kas mus ten įklmpino. Patys, aišku, ir visos mūsų neišspręstos vaikystės ir jaunystės nuoskaudos. Mamos nemylėjo, pirmoji meilė paliko (jei nebūtų palikus, būtų vienintelė – ar tikrai norėtumėt to?), darbdavys per mažai moka, vyras slunkius, vaikai neklauso. Milijonas bėdų, kurias konstatuojam, o nesusigaudom, kiek mes patys jų pridarom. Bet čia ne apie tai. Žodžiu, filmas tiems, kam norisi pasijuokt, ir gal net pagalvot apie vyrų ir moterų santykius. Žinoma, kam tiesus necukruotas kalbėjimas yra į naudą Gal verta pasinaudoti to patyrusio vyruko, gerai pažįstančio vyrų prigimtį, patarimais? ( parašykit kaip sekėsi). O rudens melancholija praeis. Netflixe.


Išėjo toks rudens filmų kokteilis. Visoks tas ruduo, ir visokių filmų norisi rudenį. Juoktis, paliūdėt, paverkt, motyvacijos ir pagalbos rankos, pasitiktrinimo, kad „kitiems irgi nelabai kaip būna“ arba „kitiems tai gerai, vadinasi ir man taip bus“.

Kokius filmus žiūrit?

Vienas komentaras “7 filmai rudeniui

Pridėti Jūsų

KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: