The Tinder Swindler – ko išmokti?

Istorijų, kaip kažkas kažką išdūrė Tinderyje yra daug. Neparodytų ir neaprašytų.

Bet dabar apie filmą ir jo filmo žiūrovus, kuriuos pagal komentarus jau galima padalinti į 3 grupes:

#1 nori pasižiūrėt, kokių durnų moterų yra ir kaip joms svarbu sėkmingai ištekėt

#2 dalis, kuri niekad nepasimovė, bet slapta svajojo apie princą su deimantais ir lėktuvu

#3 dalis tų, kurios/kurie  pasimovė, bet ne taip smarkiai.

Ir dar pastebėjau, kad nemažai nemažai vyrų, žiūrėjusių  tą filmą,  turėjo eilinę progą pavaryt, kokios moterys yra aukso ieškotojos ir taip joms reikia čia į visokius milijonierius žiūrėti!

Bet šiaip jau 80% žiūrinčių tą filmą visai neseniai tikėjo princais atjojančiais  ant žirgo ar atskrendančiais  su Dassault Falcon. Jei ką, visos mes princesės, tik ne visos karalių šeimoje gimusios, bet vis tiek traukia prie princų. Paskui praeina, aišku. No victim-shaming, bet mergaitėms pasitikėjimo savimi tikrai užpavydėjau. Reklamos gal išmoko tokio požiūrio „Nes aš to verta..“ O jei jums toks Tinderio princas su private jet atskristų į Vilniaus oro uostą, suprastumėt iškart kad jūs jo verta? O jei Leonardo  DiCaprio paskambintų į mobiliaką paprašyt 10 K iki algos? Aš pasižiūrėčiau į veidrodį ir Leonardą nusiųsčiau pas Kate Winslet bent jau.

Pirma raudona vėliavytė – vienišas milijonierius Tinderyje.
Pats laikas sustot ir pagalvot.

Ir šiaip, siūlau pasakas ne tik skaityt, bet ir aptarinėt. Laiku. Kol princesės dar mažos.

 • Jei Tu gražuolė ir dar mieganti, niekas neturi teisės be leidimo eiti į tavo kambarį ir bučiuot. Nei miegančią, nei nemiegančią. Santuokoj galioja tas pats su tais neprašytais bučiavimais, ane? Nu tipo pažadins iš miego. Ir ką darys?Jei gali pažadint, gali ir užmušt. Nes miegančių žmonių, jei juos myli, nežadini. Šventa.
 • Princas, kuris baliuje į patikusios panelės akis nežiūri, veido neprisimena, bet paskui varo per kaimus ir kojas matuoja – pėdų fetišistas ir tiek. Nieko blogo, jei patinka, o  jei tau dzin, tai dzin. Ir jei tetulės drabužiais pasipuoši  ir jos folfuku į pasimatymą atvažiuosi, tai nieko gero nebus. Nes ir pati apgausi,  ir apsigausi.
 • Jei gražuolė apsigyvena su 7 nykštukais, tai būna namų šeimininkė. Jei nykštukai bus alkani tik valgio, tai gal nieko. Bet 7!!!  Kam tiek reikia?

„Vyras, kurį aš mylėjau, neegzistavo. Bet pasaka, kuria aš patikėjau, vis dar buvo mano telefone. Aš taip norėjau, kad ji būtų tiesa“ – sako filmo herojė. Žinot, jei kas nors iš pradžių atrodo kaip pasaka, tai beveik visada taip ir yra!

Kodėl taip atsitinka?

Šiaip tai nesakyčiau, kad  Netflix filme The Tinder Swindler merginos kažkokios kitokios. Vienas jų panašumas – jos vienišos ir svajoja apie meilę, kuri kaip pasakose ateina ir su geresne ekonomine situacija, nei jų dabar.

Kitas dalykas, kad visuomenėje mes girdim girdi istorijas dviejų rūšių: arba apie princus – na, sakykim, Delfi juk ne kartą rašė apie laimingai ištekėjusias (net vestuves prašmatniausias rodė) arba apie nelaimingas, kurios patyrė smurtą ir kitaip nelaimingai gyveno santuokoje, kuri turėjo būti labai laiminga. Istorijų apie laimingas šeimas, kurios taip paprastai laimingos, niekas neskaito, nes jos neįdomios. Laimingi ir laimingi, o tai big deal, Apie ką rašyt?

O kur dar filmai? Romcom filmai juk kuriami pagal standartines pasakų schemas. Tuos filmus žiūri moterys,  juos kuria moterims ir natūralu, kad joms tai patinka. O tai, kad filme dėl didesnio paveikumo viskas hiperbolizuota, nelabai kam rūpi. Ypač žiūrovėms. Bet čia jau atsiranda kita problema  – kognityvinis šališkumas arba kognityvinės klaidos, bet apie jas vėliau. Kitą kartą.

Dėmesio stoka gyvenima, o čia vyro elgesys kaip iš filmo – rūpestis ir dėmesys gali rimtai pasodinti ant santykių adatos. Beje, princas-aferistas ne iš karto prašė pinigų, kiek pastebėjau, vienu atveju po 3 mėn, kitu – po 8 mėn. Šiaip tai jau pakankamas laikas, ar ne? O per tą laiką jau investavo į santykius. Atrodo, kad pakankamai. Ar ne taip veikia bet kokia nemokama kokių nors kursų ar sporto pamoka, dovanėlė parduotuvėje, pasiūlymas paragauti, kažkas, ką gali gauti netikėtai ir nemokamai, o paskui jau kabi ant kabliuko, nes nepatogu atsisakyti ir nenusipirkti? Juk dar nemokam atsisakyt draugams paskolinti pinigų, o čia ne draugas, čia gyvenimo meilė!

Dar kitas dalykas, kurį pagalvojau – herojės, žinoma, draugėms gyrėsi, kad joms taip pasisekė. YOLO! Bet ir daug ką nutylėjo joms. Beveik garantuoju. Ir jei sakė draugės kažką, tai matyt, nelabai norėjosi to girdėt. Čia labai žmogiškas dalykas, nes kaip jau įkrenti iki ausų, tai bet kokį sveiko proto pareiškimą iš šalies priimi minimum kaip pavydo ženklą. Nereikia atsakymo, bet tyliai sau prisipažinkit ir užteks. Sako, puikybė yra viena iš didžiausių nuodėmių. Tikrai. O kritinio mąstymo likučiai dingsta kaip perknykštis sniegas. Ir nekyla netūralių klausimų apie turtuolių tėvus, teisininkus ir kitokias galimybes išspręsti jo problemas (sunku milijonierių vaikui gaut iš tėvų pinigų grynais itin svarbiems verslo reikalams?). Nemanau. Bet gi kaip savimeilę paglosto, kai esi taip reikalinga. Ir dar tokiam? 

Filmas dar pajudina smegenis ir verčia pagalvoti, ko mes iš tikrųjų norim iš santykių? Kokie jie atrodo mums idealūs?  Ir kodėl mes taip norim romantizuoti kito žmogaus vaizdą? Kodėl norim, kad ateitų kažkas ir išspręstų visas mūsų problemas? O tie santykiai, kuriuose būtų abu suaugę ir lygiaverčiai partneriai, nelabai gal ir mums įdomūs?

O Tinderis? Kaltas? Galbūt, net nežinau ar merginos į jį kreipėsi? Bet kai išeini į whatsapp susirašinėti, tai kaip ir Tinderio daug kaltės ir kontrolės nelieka. Kita vertus, visos susirašinėjimo programėlės viską saugo, kaip tik čia tiek aistrų verda apie mūsų asmeninius duomenis, o va merginos pačios pasų kopijas siuntinėja bilietams pirkti.. Alio, viskas ok su jumis? O šiaip jau viskas, kuo naudojamės, yra tik instrumentai. Kaip sugebam  ir kokį rezultatą  gaunam – mūsų patirties ir sveiko proto rezultatas.

Kaltinti peilį dėl to, kad nemoki gražiai atsipjauti duonos yra tas pats, kas kaltinti tinderį, kad pasimauni ant lievo bičo.

Labai tikiuosi, kad filmo populiarumas sumuš rekordus, o herojės už honorarą susimokės skolas. Tik ar nebus naujos serijos? Nes pasirodo, kad dabar jau plaukia filmo kūrėjams kitų merginų susirašinėjimai su tuo pačiu Saimonu. Ir su kitais. Atrodo, dar vienas #metoo judėjimas kyla.

Išsidurti lengva?

Mes išsiduriam ir mažesniuose dalykuose, istorijų tikrai daug, tik apie jas niekas nenori pasakoti. Visų pirma, labai gėda, nes nu, tipo, žiopla buvai. Žiopla, nes neturėjai patirties. Nesvarbu ar pasimovei ant kokios reklamos, ar ant vietinio prico, kuris po vakarienės nuėjo į tualetą ir negrįžo, o teko sumokėti už abiejų prašmatnią vakarienę. Tiesa, kiek girdėjau, čia princesės taip daro dažniau. O istorijos apie keliones, kuriose tenka sumokėti už save ir už jį ir grįžti nosį nukabinus.  Kai kurias istorijas norėčiau aprašyti, tačiau jaučiu ir herojėms nelabai norisi tų istorijų prisiminti. Ir jei jums atrodo, kad LinkedIn – saugi vieta, tai galvokit iš naujo. Ten kaip tik puiki vieta pažintims, kurios gali niekur nenuvesti. Ir gudrios vištos subinę nusidilgina.

Taigi princas-aferistas turėdamas savo Instagramo profilį džiaugėsi augančiais sekėjų  skaičiais, po filmo per kelias dienas pafdaugėjo 80 tūkstančių ir labai greitai augo toliau. Jis dar rašė, kad ruošia atsakymą ir pateiks savo versiją. Bet paskui profilis instagrame dingo. Beje, Tinderis jo paskyrą irgi užblokavo.

Kai instagrame apie tai parašiau, labai nemažai sulaukiau info, kad jau yra profilis vėl matomas. Ir man siuntė jo nuorodą. Va šitą. Nuoroda čia

Tai sveikinu, kas man siuntėt,  jūs pasimausit greičiausiai! Ir dėl princų, ir kitais atvejais, net jei googlinsit ir bandysit aiškintis. Taip, kaip pasimovė komentatoriai, kurie šiame profilyje bandė auklėti aferistą ir šiaip dalintis nuomone apie filmą.

Turiu tokią savybę, kad matau smulkmenas. Ir kabinėjuosi. Už tai manęs nelabai mėgsta kai kurie žmonės. Nes man nereikia daug žiūrėt, kad greit pamatyčiau ir padaryčiau savas išvadas. Ir atsakymu žinau greičiau, nei kai kam norėtųsi. Jei tik nesu iki kaklo paskendusi (Pasigyriau)

 Norit pagelbėsiu rasti skirtumus tarp tikro ir netikro profilio?

 1. Sekėjų skaičius.
 2. Sekamų accountų skaičius.
 3. Profilio nuotrauka.
 4. Profilio pavadinimas – argi nesimato, kad viename viengubi brūkšniai – kitame dvigubi?
 5. Pažiūrėkit nuorodą – prie nuotraukų naujajame nėra jokio teksto. Taip būna tada, kai skubi ir nuotraukos svarbiau. Arba taip buvo prieš 10 metų.
 6. Atsiverskit ir pažiūrėkit paskutines nuotraukas, kada jos įdėtos? Kiek jų?
 7. Paskrolinkit  ir pažiūrit pačią pirmą profilio nuotrauką apačioj – ji tada įdėta, kai išėjo filmas. 

Sveikinu, išmokot šiek tiek. Nepasimaukit.

Instagramas jau padeda nepasimauti, užblokavo ta feikinį.

P.S. jei jums atrodo, kad vyrai nepasimauna, tai klystat. Man atsiuntė šitą istoriją, parodykit Tindery besiblaškantiems vyrukams.

P.P.S. Netflix jau filmuoja serialą pagal glamūrinės aferistės Anos Sorokinos Delvey istoriją „Inventing Anna“ . Bus vaizdų!

Beje, rašykit ką galvojat, komentarai duoda idėjų temoms ir diskusijoms. Čia komentarai gali būti anonimiški, jei norisi kažką pasakyt, o baisu, kad atpažins :))

2 komentarai “The Tinder Swindler – ko išmokti?

Pridėti Jūsų

 1. Mane labiausiai nustebino filmo pabaiga apie teisėsaugos bejėgiškumą. Ir dar išsikėliau klausimą ar aš tikrai nepasimaučiau tada ir dabar – jauna būčiau nusvaigus ;-)

  Patinka

 2. Man irgi kiestai nuskambėjo tas policijos bejegiškumas… Bet pasirodo, čia daug painiavos – reiki žinoti konkretų žmogų, kas apgavo, o čia nelabai aišku, kas jis toks. Vadinasi reikia kažkur užsieniuose ieškot, tai taip atsiranda policijos neįgalumas. O kad pasimaut galima lengvai, tai faktas, keik čia gali pasimaut – net jei ne apie pinigus kalba, o tiesiog apie dėmesį, rūpestį ir pan – iškart pakerta kojas ir protą atjungia:)

  Patinka

KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: