Dvigubas gimtadienis!

Man jau 23. Nemeluoju. Tiek laiko aš mama. Daug daugiau laiko aš dukra, dukterėčia, sesuo, draugė. Yra laikinų dalykų, yra  ir tokių – visam gyvenimui. Ir šiandien ta diena, kurią reikia švęsti – ne tik dukros, bet ir mamos gimtadienis.

Kai šį kartą buvai  sugrįžusi, kelis kartus vis pasakydavau: kaip norėčiau, kad vis dar būtum maža. Gal iš didelio egoizmo tai buvo pasakyta – tada aš irgi bučiau jaunesnė? Norėtųsi, kad laikas eitų lėčiau. Gal egoizmas buvo kitoks – norėtųsi kai kuriuos dalykus patirti dar kartą ir juos geriau prisiminti. To labiausiai norėčiau. Kai augai, mano gyvenimas irgi kunkuliavo,  buvo krūva reikalų, darbų ir dešimtys žmonių, kuriems skyriau nemažai laiko ir dėmesio. Ir tik dabar suprantu, kad  daugiausia dėmesio reikia skirti tam, kas praeina. Tam, kas laikina. Ir augančiam vaikui – taip pat. Daug visko mano gyvenime dėjosi  tada, bet ar šiandien noriu prisiminti kokį nors grandiozinį darbo projektą  ir kokius nors abejotinos reikšmės santykius? Noriu prisiminti Tave – tokią, kokia buvai vieną ar kitą dieną.  Ką sakei, kaip reagavai, kuo džiaugėmės, kaip pykomės, ką darėm ir kaip buvom laimingos kartu. Tų dalykų nepakartosi. Jie buvo laikini. Augai greit ir nepastebimai.

Užaugai. Bet kartais norėčiau, kad dar būtum mažytė. Kad ištaisyčiau klaidas, kurias matau tik dabar, o tada jos atrodė nereikšmingos smulkmenos. Kad ilgiau būčiau tave apkabinusi, nes dabar mano rankos nepasiekia tavęs už 800 km. Kad visada turėčiau bent vieną esminę priežastį ryte keltis iš lovos. Kad tyliai ateitum, kai to labiausiai reikia, atsisėstum šalia ir prisiglaustum. Tos tylos, kuri kalba daugiau už tūkstančius žodžių, trūksta labiausiai.

Dabar galiu tik padėkot už tai, kad man labai pasisekė ir kad leidai man būti mama.  Susiskambinsim kaip visada TĄ valandą.

Už mūsų abiejų gimtadienį!

P.S.

Ir dar tokia menka proga, kurią tinklaraštis priminė, kai paviešinau šitą įrašą. Prieš 4 metus lygiai šią dieną nusprendžiau pradėti rašyti viešai. Menkas jubiliejus, bet dar viena proga. Matyt tai buvo iš ilgesio, tau išvažiavus…

 

screen-shot-2017-01-08-at-17-55-07

 

KLAUSAU ĮDĖMIAI, KĄ JŪS GALVOJAT. Rašykit!

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Create a website or blog at WordPress.com | Sukūrė: Anders Noren

Aukštyn ↑

%d bloggers like this: