8 dalykai sutikus savo ex

Kai kurios moterys, išsiskyrusios su savo buvusiaisiais sugeba juos pamiršti amžiams. Ištrina iš atminties, Facebooke nustoja draugauti, gatvėje nesisveikina. Yra kitokių, kurios tai laiko savo praeitimi kuri, deja, arba ačiū dievui, visada su jomis. Ir kartais su ta praeitimi susiduri.

Tiesą pasakius, keistokas  jausmas sutikti savo ex. Ne dėl to, kad vėl sutikai ir jautiesi, lyg žemė virpėtų po kojomis,  o dėl to, kad žiūri į jį be rožinės miglos, be nerimo, su nuomone ir įvertinimu. Ką matai? Daug ką. Žiauriai miela matyti laimingą vyrą, kurį kadaise iš tikrųjų mylėjai, o jis mylėjo tave ir paskui vienas kitą paleidot būt laimingais atskirai. Tada matai visumą, Žmogų, o ne ryšio duženų gabaliukus.

Klausiausi svetimų istorijų, lyginau su savomis ir supratau, kad ir kaip skirtingai žiūri skirtingos moterys, mintys vis tiek panašios. Sutartinė ar kelios skirtingos dainos iš to paties repertuaro?

13738414215_2e89a7bc0c_z

Mums sukrebžda

– Kai netyčia susitinkame, visada viduje kažkas sukrebžda,  užplūsta emocijos, prisiminimai, – sako man draugė. Tas emocijų pliūpsnis užlieja kelioms valandoms, paskui nurimsta. Man labai svarbu, gal net svarbiausia, kad aš tuo metu gerai atrodyčiau. Nesvarbu, kaip ir dėl ko išsiskyrėme, man visada norisi, kad jis matytų, kokią moterį prarado…

 

Jie keičiasi 

– Kai juos sutinku, dažniau džiaugiuosi, kad keliai išsiskyrė, – sako viena draugė. Na tas, pameni, su kuriuo buvo nerealūs aistros kupini santykiai, tikros afrikietiškos aistros. Wow, nebuvo tada lengva, bet buvo įdomu. Na, kaip matau, dabar jis dar vejasi jaunystę. Gerokai storesnis, dantys vis dar matosi, kai plačiai šypsosi, bet jau norisi pasiūlyt savo stomatologo numerį konsultacijai. Facebook’as transliuoja, kaip sunkiai jis eina per vidurio amžiaus krizę: važinėja motociklu, nors anksčiau buvo laimingas sėdėdamas savo sedane odinėmis sėdynėmis, o dabar oda aptrauktos išraiškingos šlaunys, šalia stovi galingas motociklas, o jo ranka su trimis ryškiais žiedais palaimingai kaso pagurklį pasakojant, kaip neseniai bėgo maratoną ir jo netrenkė širdies smūgis. Jaunystė negrįžta, nors jis ją bando susigrąžinti pasirodydamas vis jaunesnių merginų kompanijoje. Aš jį suprantu, aš esu jo amžiaus, o jo trečio kurso studentės yra amžinai jaunos  Ar jei vis dar būtume kartu jis būtų toks, kokį dabar matau? Ar tai man dabar patiktų???? Brrr, – priduria draugė.

Mes vis gražesnės ir pavojingesnės

– Moterys sulaukusios brandesnio amžiaus kažkodėl atrodo gerokai geriau už tokio pat amžiaus vyrus.  Na, aš dabar daug gražesnė, įdomesnė. Ir mano draugės tokios pat įdomios. Teisingoms moterims gimtadieniai prideda stiliaus ir išminties, o vyrams  duoda suglebimo. Ne, ne apie testosterono trūkumą kalba.  Jie nebemoka rėžt sparno, praranda spontaniškumą, jei jo turėjo, ima bumbėti ir praranda gyvenimo skonį.  Moterys vis dar daro kvailystes – sąmoningai ir  su malonumu, o vyrai  jau tingi. Jie, tiesa, kartais daro nesąmones (o tai visai ne kvailystės!)  su kankinio veido išraiška. Man tai šiek tiek įdomu, ką jis galvoja, kai mane sutinka. Ar  džiaugiasi laiku atsikratęs ar gailisi?

18476042340_1d683429b6_z

 

Jie su šarvais

–Ir tu pati – su šarvais, ką ne? Aišku,  abu su neperšaunamom liemenėm, apšaudyti ne kartą, užtat atsargūs. Tarsi ir norėtum, kad strėlė pašautų tiesiai į širdį, bet iš anksto žinai, kad skaudės.  Saugaisi.  Ir jis tą patį velnią galvoja. Ir slepia po arogancijos bei laimingo vienišiaus-svajoniu-vyro-kuris-niekad-neįsipareigos  kauke.  Aš tai jau seniai žinau,  kad mane nuginkluotų tik nuoširdumas, nes keliaujantį arba stacionarų cirką, visas kryžiuočių ir kalavijuočių kovas jau mačiau.  Užtat kartais pagalvoju, kad su juo, tuo, kadaise buvusiu savu,  lengva vėl iš naujo būtų pradėt kažką sukt. Nereikėtų vaidinti , jis mane pažįsta visą – nuo dažytų plaukų iki kairiosios kojos mažojo pirštelio nuospaudos, vardais gali pašaukti visus mano demonus ir tarakonus, dėl kurių ir išsiskyrėm. Ar norėčiau? Na, dėl sveikatos turbūt. Tik ne rečiau nei kartą per savaitę, pageidautina ketvirtadieniais.

Įvairovė yra gėris

– Kai pagalvoju, mano skyrybos buvo pats geriausias dalykas. Sodinčiau dabar Zujūnuose gėles, turėčiau ne -10, 0  +30 kg,  mano polėkį stabdytų ūkis ir  priemiesčio gyvenimo vertybės su šašlykais  ir žoliapjovės garsais  nuo 7 ryto šeštadienį ir universalu, tinkamu malkoms vežti.  O kai kartais prisimenu, kiek  santykių ir kokių buvo po jo, suprantu, kad būčiau daug praradusi pažinusi tik vieną žmogų. Žinojimas, kaip profesionaliai jis moka iškasti duobę obelaitei ir kaip nuoširdžiai tai daro, man neprilygs kaitavimo pamokoms naujoje kompanijoje ar gulėjimui visą savaitgalį lovoje su knygomis, daug arbatos ir savimi be jokios sąžinės graužaties. Obelų sodas būtų gražus, tik man jo nereikia. Ir tada nereikėjo, tik to dar nežinojau.

Jie nesikeičia

– Visi sako, kad žmonių negalima pakeisti. Ir nereikia. Jie turi keistis patys. Augti, tobulėti, vystytis. Bet  kai pamatau, kad viskas, kas geriausio tame žmoguje liko tame pačiame lygyje nuo mūsų pažinties pradžios, darosi liūdna. Tada, jauną ir žioplą, tai žavėjo – ech, koks vyras. Dabar jis neturėtų jokių šansų. Baisu, kad pati taip išaugau, kad nelabai sekasi surasti tokių, kurie mane iš tikro sužavėtų.

15782954647_ccc42fb623_z

Jų pasirinkimai keičiasi

– Kažkoks paradoksas, tada atrodė, kad nebuvau nei žvaigždė, nei olialia, nei kažkuo ypatinga. Dabar, kai pažiūriu į jo moterį, suprantu, kad buvau ach, tiesiog Miss Tobulybė. Kiekviena po manęs buvo vis prastesnė…Ar čia aš tokia kritiška sau buvau, ar dabar labai gerai apie save galvoju?, – stebisi ir nesistebi mokyklos draugė.

 

Mes žinom jų paslaptis

– Kai sutinku ar prisimenu tą, na pameni,  tą X muzikanto tėvą, visada pagalvoju apie rankšluostuką lovoje, o skaitydama “Verslo žiniose“ Misterio Mini  pasisakymus, šypsausi, nes  žinau tai, ką žino dar kelios exmeilužės ir žmona. Oi, aišku, prisimenu gerus momentus, jausmus, aistras, bet neslėpsiu, prisimenu ir labai pikantiškus dalykus, kuriuos ne daug kas žino. Tada  labai labai šypsausi..,  – šypsosi mūsų kompanijos avantiūristė. O kitas mano informacijos šaltinis priduria: “ Atsitiko taip, kad su didžiąja mano meile vis dar draugaujam šeimomis. Ir tegul mano draugė labai giria savo vyrą ir jo nuostabumą, tikrai žinau, kad  vienoje srityje aš tikrai nepavydžiu jo žmonai. Nebent žmonės labai pasikeičia, kuo sunku tikėti…“

 

Papildyta:  9 ir 10 dalykas:)

Mums abiems norisi to paties

-Didelis renginys, daug žmonių, profesijos brolių ir seserų. Smagu, daug pažįstamų. Aš ne viena – su saviškiu ir drauge, geriu vyną, žiūriu į  veiksmą ant pakylos. Prieina vyriškis, susidaužia savo vyno taure su manim ir sako: “Kaip smagu tave matyti“. Pasikalbam, jis jau vedęs, vyriausiajam  jau 8-eri. Paklausinėjam apie vienas kitą, nustebina klausimas, reiklaujantis tik patvirtinimo apie tai, kur dirbu – jis viską žino, matyt vis dar domėjosi manimi – kur aš, ką veikiu. Paskui kai paklausiu -“Na, kaip tavo gyvenimas?– atsako: “Rutina. Gyvenimas pilkas“, žiūrim abu vienas į kitą ir abu norim to paties. Prisimenam turbūt viską. Kažkur netoliese mano vyras, kažkur ir jo žmona, o  matosi, kad tarp mūsų dar viskas nesibaigė tada, kai baigėsi. Kaip būtų pasibaigęs tas susitikimas, jei būtume susitikę kitaip ir kitur, galiu tik spėliot. Paskui priėjusi draugė sako: “ Gali man nieko nesakyt, ten matėsi iš to, kaip jūs kalbėjot, kaip žiūrėjot. Matėsi, kad jūs turėjot bendrą istoriją. Spalvotą… “ Dar kitą dieną jaučiu, kad man pavasaris. Jaukus jausmas, kad kažkam tu net po tiek metų likai neištrinamuose failuose – savanaudiškas troškimas  būti kažkam neužmirštamu žmogumi…

 

Net nesinori susitikti

Atrodo, kad negalėjau be jo gyventi, o dabar gyvenu. Kažkas nutrūko ir tiek, be mano valios. Priimu tai kaip paėjusio gyvenimo etapą, taip, labai audringą, emocingą, bet tik vieną iš etapų. Ir nebenoriu susitikti. Neberūpi tas žmogus. Linkiu jam visko, kas geriausia, bet slapta viliuosi, kad niekad nepaskambins ir net netyčia nesusitiksim. Neįdomu. Praeitis.

 

Daug moterų, daug nuomonių, dar daugiau patirčių iš tų ryšių, kurie buvo laimingi vienodai ir kiekvienas nelaimingas savaip. Kai kažkas baigiasi, subyra, sudūžta,  pamačius savo ex blyksteli tik viena kita vienintelė sudužusių santykių šukė – ta, kuri ryškiausia ir aštriausia. Ta, kuria galėtum apsiginti nuo praeities. 

Įdomu, ką JIE pirmiausia mato sutikę savo buvusiąsias?

 

SaveSave

SaveSave

SaveSave

4 mintys apie “8 dalykai sutikus savo ex

  1. Ačiū už puikų blogą. Žmona pasiūlė paskaitinėti ir galiu pasakyti, kad labai sudomino. O sutikus buvusias gyvenimo meiles, man džiugu, kad teko būti kartu, nors ir vėliau išsiskyrėme. Visgi jos paliko manyje pėdsaką ir prisidėjo prie mano augimo. Viso ko geriausia Jums.

    Paspaudė "Patinka": 1 person

  2. Atgalinis pranešimas: Apie tylias pabaigas ir vaiduoklius
  3. Atgalinis pranešimas: Kai sprogsta tyla sutikus savo ex

O ką jūs galvojat?

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.